20700 Черкаська обл., м.Сміла, вул.Незалежності 37, т. 4-10-52
e-mail: rvosmila@gmail.com

Головне меню

 
 
        
Балаклеївська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1
імені Євгенії Гуглі Смілянської районної ради
Черкаської області
 
Адреса: с. Балаклея Смілянського району Черкаської області,
              вул. Незалежності, 5
Телефон: 93-4-43
В.о. директора – Ткаленко Юрій Володимирович
Наша школа почала існувати з 1885 року. До 1913 року вона була однокласним церковно-приходським училищем. А з 1913 року школа передана в розпорядження земства. З 1928 року школа існувала як семирічна.
З 1952 до 1968 р.р.  директором школи працювала Гугля Є.Я. Її старання на ниві народної освіти високо оцінені державою. Є Я. Гугля на­городжена орденами Трудо­вого   Червоного Прапора, «Знак Пошани», кількома урядовими  медалями,  ме­даллю А.С.Макаренка. У 1975 році побудоване триповерхове приміщення сучасної школи збудоване .
         У школі навчались Герой Радянського Союзу Буць Андрій Федорович; партизани-підпільники: Леонід  Сніховський, Яків Щербатюк, Тетяна Мачулка, Рая Мишенко та інші; доктор юридичних наук, професор, начальник кафедри Харківського національного університету внутрішніх справ Ковальська Вікторія Володимирівна; кандидат технічних наук, доцент Східно-Європейського університету Мишенко Володимир Олександрович; кандидат філологічних наук, доцент Львівського національного університету імені І.Я.Франка Кам’янець Володимир Микитович; начальник юридичного відділу Міністерству фінансів України Сотнікова Ірина Вікторівна та інші.
Постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2003 року №178-р школі присвоєно ім’я Гуглі Євгенії Яківни.
Кількість учнів – 235
У школі працює 25 учителів, із них:
- 15 мають кваліфікаційну категорію „спеціаліст вищої категорії”;
- 5 – „спеціаліст першої категорії”;
- 4– „спеціаліст другої категорії”;
- 1 – спеціаліст ;
- 3 вчителі мають педагогічне звання „старший учитель”;
- 3 – „Відмінник освіти України”.
Школа працює над проблемою «Використання сучасних освітніх технологій як ефективний засіб покращення навчально-виховного процесу». У школі обладнано 21 навчальний кабінет. До послуг учнів актовий та спортивний зали, тренажерний майданчик,бібліотека, шкільна їдальня, медичний кабінет. Обладнано 2 комп’ютерних класи, де проводять уроки вчителі різних предметів. Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій.
Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в школі функціонує 14 гуртків різних напрямів, якими охоплено 87% учнів.
          Проте  для забезпечення належних умов функціонування навчального закладу буде проведено встановлення фільтрів для очистки води,заміна вікон, облаштування внутрішніх туалетів на ІІ поверсі.        
          Березняківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
                Смілянської районної ради Черкаської області
 
Адреса:   с.Березняки  Смілянського району Черкаської області
                 вул.. Чубатенка Руслана, 1
Телефон: 9-75-67
Директор: Гнатенко Валентина Аврамівна
 
         У 1840 році було відкрито першу  школу сільським дяком. У 1908 році побудувано нову школу. Двоповерхове приміщення сучасної школи збудували у 1976 році.
        З 1918  по 1919 рік у школі працював  Степан Тудор, один із  зачинателів нової революційної літератури  в Західній Україні.
         У школі навчались Герой Радянського Союзу Мартиненко Іван Назарович, Герой Соціалістичної Праці Харченко Іван Карпович, Заслужений вчитель України Тимошенко Олександр Олександрович, професор, доктор юридичних наук Битяк Юрій Прохорович.
         Кількість учнів -  168.
         У школі працює  18 учителів, із них:

 • 6 мають  кваліфікаційну категорію « спеціаліст вищої категорії»;
 •  7 – «спеціаліст першої категорії»;
 •  1 – «спеціаліст другої категорії»;
 • 4 – « спеціалісти»;
 • 1-  вчитель має педагогічне звання «старший учитель»;
 • 2 –мають педагогічне звання «вчитель-методист» .

   Школа працює над проблемою «Педагогічні інновації як засіб підвищення якості  навчально-виховного процесу» . У школі обладнано  14 навчальних кабінетів. До послуг учнів спортивний зал, бібліотеки, шкільна їдальня. Обладнано комп’ютерний клас. Усі вчителі володіють  методикою  використання інформаційних технологій.
  Для  задоволення освітніх запитів  учнів школи   функціонує   11 гуртків  різних напрямів .
 На базі школи з 2006 року працює учнівський танцювальний колектив «Зорепад» та вокальний   ансамбль «Лад».  Футбольна команда школи – неодноразовий  переможець обласних та Всеукраїнських змагань на приз клубу «Шкіряний м’яч» .
З 2003 року в школі працює профілактичний театр «Експромт».     
Проте  для забезпечення належних умов функціонування навчального закладу буде проведено  заміну вхідних дверей та дверей у класних кімнатах,ремонт внутрішніх туалетів.
 
 
 
 
 
Великояблунівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів
Смілянської районної ради Черкаської області
 
Адреса: вул. Данильченка, 1А, с. Велика Яблунівка Смілянського району Черкаської області
Телефон:  94-5-46  :
Директор- Іщенко Олександр Петрович
 
          В кінці ХІХ ст. (1890 р.) в селі існувала церковно-приходська початкова школа.З 1890 р. – школа стала міністерська однокласна, яку збудував граф Бобринський (інша назва: графська школа). У 1901 р. за рахунок Черкаської повітової земельної управи відкрито трирічну початкову школу. З  1912 р. – школа називається: земська початкова школа.У 1928 р. в селі була збудована семирічна школа біля залізниці.
         У 1983 р. – в с. Велика Яблунівка збудовано нову восьмирічну школу на 240 місць.  З 1987   школа  реоргінзована в  середню  школу .
       У школі навчались Герої Радянського Союзу: Хільченко Василь; Данільченко Михайло Пилипович ;Орел Микола Максимович – кандидат економічних наук, доцент; Пискун Анна Онуфріївна – кандидат філологічних наук, доцент. Зеленська Ольга Панасівна -Заслужений педагог України.
Кількість учнів – 82
У школі працює 20 педагогічних працівників, з них:

 • 7 мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;
 • 9 «спеціаліст першої категорії»;
 • 2 «спеціаліст другої категорії»;
 • 2 спеціалісти;
 • 2 вчителі мають педагогічне звання «старший вчитель»;
 • 1 вчитель має педагогічне звання «вчитель-методист».

Школа працює  над  проблемою  «Формування всебічного розвитку дитини як особистості, її нахилів, здібностей та обдарувань у процесі навчання виховання».
У школі обладнано 14 навчальних кабінетів. До послуг \ учнів бібліотека, спортзал,спортивний майданчик, їдальня, майстерня, музей бойової та трудової слави, музей українських старожитностей «Українська світлиця», клас фортепіано. Обладнано комп’ютерний клас, де проводять уроки вчителі різних предметів.
          Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в школі функціонує 16  гуртків  різних напрямків.
           Проте  для забезпечення належних умов функціонування навчального закладу буде проведено  капітальний ремонт їдальні, фасаду школи, заміна ленолеуму у коридорах І та ІІ поверхів.
 
Голов’ятинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Смілянської районної ради Черкаської області
 
Адреса: вул.. Котляра, 4 с. Голов’ятине Смілянський район Черкаської області
Телефон: 96-4-40
Директор – Коломійчук Ольга Петрівна
Школу засновано в 1868 році. У 1984 році було побудовано нове приміщення школи. З 2006 року - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.
У школі навчався А.І.Котляр – Герой Соціалістичної Праці
Кількість учнів – 101
У школі працює 21 учителі, із них:
- 10 мають кваліфікаційну категорію „спеціаліст вищої категорії”;
- 3 – „спеціаліст першої категорії”;
- 2– „спеціаліст другої категорії”;
- 6 – спеціалістів
- 4 вчителі мають педагогічне звання „старший вчитель”.
 
        Школа працює над проблемою «Вдосконалення професійної майстерності педагогічних кадрів, підвищення результативності і якості навчально-виховного процесу шляхом впровадження інноваційних технологій навчання і виховання учнів». У школі обладнано: 4 кабінети початкових класів, світлиця українського слова,  кабінет світової літератури та ІКТ,   історії, географії та правознавства,   іноземної мови,   математики,  фізики, хімії та біології, інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій, комбінована майстерня та кабінет «Захисту Вітчизни», спортивний зал,  методичний кабінет,  кімната дитячої організації «Берегиня», музей, їдальня; бібліотека.  Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій.
Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в школі функціонує 15 гуртків різних напрямів, якими охоплено 100% учнів.
На базі сільського будинку культури  з 2011 року працює філія музичної школи, в якій учні школи розвивають свої здібності.
Школа неодноразово представляла   свої досягнення  у обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах.
         Проте  для забезпечення належних умов функціонування навчального закладу буде проведено  ревізію опалювальної системи, реконструкцію каналізаційної системи, облаштування внутрішніх туалетів та оформлення класу хореографії .
 
 
 
 
 
 
 
 
Костянтинівська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів
Смілянської районної ради Черкаської області
 
Адреса:      с.Костянтинівка Смілянського району Черкаської області,
 вулиця Миру, 1
Телефон:    9-42-10
Директор – Гончаренко Інеса Анатоліївна
 
         Перша школа в с.Костянтинівка була відкрита в 1885 році. У 1919 році вона стала професійно-технічною школою. З 1972 – середня школа. Двоповерхове приміщення сучасної школи збудоване  в 1988 році. З 2003 року – це спеціалізована школа з поглибленим вивченням окремих предметів: математики, хімії, біології, економіки.
         Кількість учнів 227.
         В школі працює 23 учителі, з них:

 • 8 – мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;
 • 10 – «спеціаліст першої категорії»;
 • 3 – «спеціаліст другої категорії»;
 • 2 – спеціалісти;
 • 1 вчитель має педагогічне звання «старший учитель»;
 • 5 – «вчитель-методист»
 • 4 – «відмінник освіти України».

           Школа працює над проблемою «Забезпечення всебічного розвитку дитини як особистості, її нахилів, здібностей, талантів у процесі навчання і виховання на основі впровадження ососбистісно зорієнтованих технологій навчання». У школі обладнано 7 навчальних кабінетів. До послуг учнів актовий та спортивний зали, бібліотека, шкільна їдальня, медичний кабінет. Обладнано 2  комп’ютерних  класи. Усі вчителі володіють методикою використання інформаційно-комунікаційних технологій навчання.
           Для задоволення освітніх запитів учнів в школі функціонує 16 гуртків різних напрямів, якими охоплено 100% учнів.
 
           Проте  для забезпечення належних умов функціонування навчального закладу буде проведено  заміна вікон на енергозберігаючі , утеплення горищного приміщення, облаштування внутрішніх туалетів.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Макіївська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів
Смілянської районної ради Черкаської області
 
 

Адреса: с.Макіївка  Смілянського району , вул. Тодося Осмачки, 1
Телефон: 98-7-40
Директор – Кушкова Світлана Іванівна
         У 1861 році в числі перших шкіл в Черкаському повіті була відкрита школа в селі Макіївці. У 1937 році в Макіївці було розпочато будівництво нового приміщення школи. У 1965 році здійснено добудову школи (8 класних кімнат).
         У школі навчалися:

 • народний депутат України Семинога А.І.;
 • народна артистка України Кушкова Л.С.;
 • академік інженерної Академії наук України, доктор технічних наук, професор, автор 600 наукових робіт (з них 12 монографій, підручників, посібників)  Горбенко І.Д.;
 • доктор педагогічних наук, професор Академії педагогічних наук України, автор багатьох наукових робіт (з них 4 монографії) Голуб Н.Б.;
 • кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови і компаративістики, автор 12 книг  поезій і прози Коваленко В.І.

Кількість учнів – 194
У школі працює 26 учителів, з них:

 • 11 мають кваліфікаційну категорію “спеціаліст вищої категорії”;
 • 8 – “спеціаліст першої категорії”;
 • 3 – “спеціаліст другої категорії”;
 • 3 – “спеціаліст”;
 • 6 вчителів мають педагогічне звання “учитель-методист”;
 • 1 учитель має педагогічне звання “старший учитель”.

     Школа працює над методичною проблемою “Оптимальне поєднання традиційних і інтерактивних технологій та їх вплив на підвищення результативності і якості навчально - виховного процесу”. У школі  діють: 4 кабінети початкових класів, кабінет української мови, кабінет світової літератури, кабінет історії, географії та хімії, кабінет іноземної мови, кабінет математики, кабінет фізики, біології, кабінет інформатики, майстерні по дереву і металу, спортивний зал, методичний кабінет, кімната дитячої організації “Веселка”, їдальня, бібліотека, медичний кабінет. Учителі школи володіють методикою використання інформаційних технологій. На базі школи з 1980 року працює філіал Ротмістрівської музичної  школи по класу баяна, акордеона, фортепіано та гітари. Працюють спортивні секції з волейболу, баскетболу, тенісу. Школа неодноразово брала участь у районних та обласних конкурсах.
    Роботою в гуртках різних напрямків  охоплено 100 % учнів.
    Проте  для забезпечення належних умов функціонування навчального закладу буде проведено  придбання комп’ютерної техніки.
 
 
Носачівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Смілянської районної ради Черкаської області
 
Адреса: с. Носачів Смілянського району, вул. Благовісна, 3
Телефон: 9-22-24
Директор – Громова Олена Андріївна
     Перші згадки про школу на території села датовані 1864 роком – це церковно-приходська однокласна школа, яка знаходилася на пагорбі біля церкви.
     Перші корпуси сучасної школи були побудовані в 1913 році. В них розміщувалося ремісниче училище. В 1920 там працювала Носачівська семирічна школа, а в 1955 - Носачівська середня школа № 70 Одеської залізниці.На підставі постанови  Ради Міністрів СРСР   від 24.10.1960 №1115 «Про передачу частини загальноосвітніх шкіл Міністерства шляхів сполучення у відання Міністерства освіти»  - Носачівська середня школа.
     Сьогодні в одному із цих корпусів працює спортивна та танцювальна кімнати, а в другому - розміщені класи початкової школи.
     Нове приміщення школи було побудоване в 1968році.
     У школі навчалися: народний артист України  Михайло Варлампійович Пилипенко; начальник управління регіональних інспекторів Державіаадміністрації Міністерства транспорту та зв’язку України Машаровський Микола Григорович; академік, дослідник творчості Шевченка Федченко Павло Максимович.
    У школі одинадцять класів.
    Кількість учнів - 103. Їх навчає 19 вчителів, із них:
- 7 мають кваліфікаційну категорію „спеціаліст вищої категорії”;
- 3 – „спеціаліст першої категорії”;
- 3– „спеціаліст другої категорії”;
- 6 – спеціалісти (з них 2 – молоді вчителі);
- 4 вчителі мають педагогічне звання „старший учитель”;
   Школа працює над методичною темою «Підвищення педагогічної майстерності вчителів – ефективний засіб удосконалення навчально – виховного процесу».
    Навчально-виховний процес забезпечує 4 класні кімнати учнів школи І ступеня, 10 предметних кабінетів, їдальня на 60 місць, спортивна кімната,  спортивний майданчик,  бібліотека, майстерні по дереву та металу, комп’ютерний клас  на 10 робочих місць.       
   У школі працює 17 гуртків різних напрямів для учнів 5-11 класів та 4 гуртки для 1-4 класів, якими охоплено 100% учнів.
На базі школи працює хореографічний гурток від ЦДЮТ.
     Проте  для забезпечення належних умов функціонування навчального закладу буде проведено  заміну вікон, облаштування внутрішніх туалетів.
 
 
 
 
 
Сунківська  загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Смілянської районної ради Черкаської області
 
Адреса: с. Сунки Смілянського району, вул. Центральна, 17
Телефон: 96-2-40
Директор – Вдовиченко Ніна Яківна
   В селі Сунки школа існує з 1860 року. Спочатку вона називалася церковно - прнходською з чотирирічним навчанням. У 80-х роках за кошти земства була побудована  двокласна земська школа. При школі були столярні і слюсарні майстерні. До 1929 року школа була з чотирирічним навчанням. Потім її перейменували в трудову семирічну школу, а в 1936 році - в середню.  У роки війни приміщення школи  було зруйноване. Після звільнення села від фашистів знову організовується школа в пристованих приміщеннях. Навчання велося в дві зміни. Було по 3-4 початкових класи. У 1958 році ропочато будівництво нової  школи, яку відкрити у  1961 році.
   Кількість  учнів  99,   їх навчає 20 учителів, з них:
10 – мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;
4- « спеціаліст першої категорії»
2 – «спеціаліст другої категорії»
4 – спеціативи;
7 -  вчителів мають звання «вчитель- методист»;
2 – звання «старший учитель»;
4 – «Відмінник освіти  України.
  Школа працює над проблемою «Поєднання традиційних та інтерактивних методів навчання». У школі обладнано 13 навчальних кабінетів, комбінована майстерня. До послуг учнів актовий та спортивний зали, бібліотека, шкільна їдальня. Обладнано 1 комп’ютерний клас, де проводять уроки вчителі різних предметів. Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій.
   Для задоволення  потреб дітей та учнівської молоді в школі функціонує  12 гуртків різних напрямів, якими охоплено 100 % .
   Проте  для забезпечення належних умов функціонування навчального закладу буде проведено  встановлення електроопалення  приміщення другого корпусу.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Пастирська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів  
Смілянської районної ради Черкаської області
 
Адреса :  с. Пастирське, Смілянського  району,  вул. Михайла Брайчевського, 2
Телефон: 9-85-28
Директор: Дахно Світлана Василівна
 
        Школа заснована в 1860 році як однокласна початкова церковно-приходська. Ініціатором відкриття школи та першим її вчителем був сільський священик  о. Георгій Татаров. Навчання дітей проводилося в будинку священика. В 1864 році місцева поміщиця Анастасія Поджіо подарувала під школу свій будинок. В 1891-93 роках на кошти місцевої поміщиці Варвари Ханенко було збудоване типове приміщення початкової школи.В 1929 році школа була реорганізована з початкової в семирічну. В 1928-33 роках громадяни села збудували нове приміщення школи, яке  згоріло в 1943 році під час німецької окупації.
  В 1970 році школа була реорганізована в середню. В 1967-71 роках на державні  кошти було збудоване нині  діюче типове двоповерхове приміщення середньої школи.
    Серед випускників Пастирської школи є видатні люди, зокрема академік Федір Власович Дахно – талановитий вчений, дійсний член міжнародних Академій та Європейського і Американського товариств репродуктивної медицини, Президент асоціації репродуктивної медицини. Перша в Україні дитина, зачаття якої відбулося в пробірці, з`явилась на світ завдяки праці Федора Власовича.
  Кількість учнів: 48
В школі працює 18 учителів, з них:

 • спеціалістів вищої кваліфікаційної категорії - 2,
 • спеціалістів першої кваліфікаційної категорії - 6,
 • спеціалістів другої кваліфікаційної категорії - 3,
 • спеціалістів – 7 (з них 2 – молоді вчителі)

     У школі обладнано 20 навчальних кабінетів. До послуг учнів актовий та спортивний зали, бібліотека, шкільна їдальня, медичний кабінет. Обладнано 1 комп’ютерний клас, де проводять уроки вчителі різних предметів. Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій.
     Педагогічний колектив працює над методичною проблемою «Шляхи удосконалення ефективності уроку, зростання його впливу на підвищення результативності навчально-виховного процесу, рівня навчальних досягнень учнів».При школі працюють гуртки: „Стрілецький" та „Основи військової топографії і туризму”, „ Юний хімік”, „Біологічний”, „Юний поет”, „Цікава математика”, „Фольклорний”,  „Джерельце”, „Умілі руки”, „ Декламатор”,
 „ Декоративно-прикладне мистецтво”. Учнівське самоврядування: дитячо-юнацька організація «Промінь». Працює дошкільна група по підготовці дітей до навчання у 1 класі.
        Проте  для забезпечення належних умов функціонування навчального закладу буде проведено ремонт каналізаційної системи та облаштування внутрішніх туалетів.
 
Ташлицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Смілянської районної ради Черкаської області
 
Адреса: с. Ташлик,  Смілянського району, вул. Краснова, 40
Телефон: 9-82-36
Директор – Тимарський Анатолій Іванович
          У 1900 році в с.Ташлик  була відкрита церковно- приходська школа. У 1905 році   Міністерство освіти Росії закінчило  будівництво  однокласної міністерської школи. У 1910-1911 роках  земство за свої  кошти  будує вищу початкову двокласну школу, що розміщалася поруч із церковно-приходською школою. У школі  навчалося  160 дітей. Завідував нею   інспектор, а навчання проводили   два вчителі. З 1928 року відкрилася школа  в колишньому маєтку  поміщиці Туринової. Тут навчалося 150 учнів  та працювало  4 вчителі. З 1930 року школа мала назву  «Школа колгоспної молоді». У 1930-1931 роках у школі було сім початкових класів. Створено ще дві філії. У  1930 році у 7-річній школі був відкритий 8  клас  і у 1941 році  Ташлицька середня школа мала 19 класів денного навчання.Була в селі ще й вечірня  та три початкові школи. У школі навчалося понад тисяча учнів та працювало біля 50 учителів. У 8-10 класи ходили  учні з навколишніх сіл та хуторів. У 1957 році  у селі  з двома хуторами було чотири школи, а саме: середня школа – 355 учнів, 7-річна – 293 учні, дві початкові, де навчалося 33 учні.  У 1967 році відчинила двері  нова двоповерхова школа.
          У школі навчалися :Сокур Уляна Пилипівна  -  заслужений вчитель УРСР ( Указ Президії Верховної Ради УРСР від 03.10.1969р. ),Лихолай Павло Пилипович-заслужений хірург України.Борщ Микола Іванович - член спілки письменників Черкащини.
Кількість учнів – 129
У школі працює 21 учитель, із них:
- 6 мають кваліфікаційну категорію „спеціаліст вищої категорії”;
- 5 – „спеціаліст першої категорії”;
- 3– „спеціаліст другої категорії”;
- 7 – спеціалістіву (з них 4 – молоді вчителі)
- 1 вчитель має педагогічне звання „вчитель-методист”;
Школа працює над проблемою «Удосконалення навчально-виховного процесу на основі творчої діяльності вчителя та пізнавальної активності учнів». У школі обладнано 11 навчальних кабінетів. До послуг учнів спортивний зал, бібліотека, шкільна їдальня. Обладнано 2 комп’ютерні класи,які  підключені до Інтернету, де проводять уроки вчителі різних предметів. Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій.
Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в школі функціонує  14 гуртків різних напрямів, роботою яких охоплено 100% учнів.
На базі школи з 2011 року працює танцювальний колектив «Карнавал».
Проте  для забезпечення належних умов функціонування навчального закладу буде проведено  реконструкцію каналізаційної системи та облаштування внутрішніх туалетів та перекриття частини даху школи.
 
Тернівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Смілянської районної ради Черкаської області
 
Адреса: с. Тернівка, Смілянського району, вул. Шевченка, 3
Телефон:  9-02-12
Директор – Шулежко Анатолій Васильович, заслужений працівник фізичної культури і спорту України
         У 1861 році на кошти графа Бобринського була створена двокласна церковно-приходська школа Смілянського повіту, Київської губернії.
З 1873 до 1887 року школа існувала як чотирикласна. У 1902 році на кошти тернівчан побудована нова цегляна будівля, школа стала – семирічкою, в якій навчалися діти з п’яти навколишніх сіл. У 1941 навчальному році в школі вперше був випуск учнів 10 класу. Триповерхове приміщення сучасної школи збудоване у 1980 році на 460 місць, перший випуск відбувся в 1981 році.
У школі навчались Герой Радянського Союзу Артеменко І. Т.; відомий художник-кераміст Порожняк Т. М.; професор, доктор філософських наук Європейського університету – Лахно А.І., професор, доктор медичних наук Одеського медичного університету – Шаповал М.В., кандидати медичних наук – Клименко Ж.Б., Сидоренко П.І.Понад сорок років очолювала педагогічний колектив Дардан Тамара Павлівна , Заслужений  працівник освіти України.
Нині в школі навчається 103 учні.У школі працює 19 учителів, із них:
- 8 мають кваліфікаційну категорію „спеціаліст вищої категорії”;
- 5 – „спеціаліст першої категорії”;
- 4 – „спеціаліст другої категорії”;
- 2 – спеціалісти
         -  4 – вчителі мають педагогічне звання „учитель-методист”;
- 4 –  вчителі мають педагогічне звання „старший вчитель”;
- 5 – „Відмінник освіти України”.
Школа працює над проблемою «Підвищення рівня навчальної діяльності учнів шляхом упровадження інтерактивних методів навчання та співпраці з батьками». Створено виховну систему «Від екології природи до екології душі», запроваджено самоврядування, діє самодіяльна асоціація дітей (САД) «Веселка».
У школі обладнано: 2 комп’ютерні класи (23 комп’ютери), 4 класні кімнати початкових класів, 12 навчальних кабінетів. До послуг учнів   комбінована майстерня, бібліотека, спортивний та актовий зали, медичний кабінет, еколого-натуралістичний центр, їдальня, музейний комплекс, до якого входять 4 музеї: краєзнавчий музей, музей воїнів-інтернаціоналістів Смілянщини, музей Бойової Слави, музей історії освіти.
          У школі функціонує шкільний хор, дитячий ансамбль «Першоцвіт», створена козацький загін «Терен» - призер обласного конкурсу військово-спортивної гри «Сокіл» (Джура).
  Проте  для забезпечення належних умов функціонування навчального закладу буде проведено часткове перекриття даху школи,обладнання стрілецького тиру, оформлення музею олімпійської слави .
 
 
Балаклеївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №2
Смілянської районної ради Черкаської області
 
Адреса:20721 с. Балаклея, Смілянського району, вул  Коцюбинського,9
Телелефон. : 99-2-32
Директор школи:   Мінченко Тетяна Олександрівна 
          З 1867 графом Бобринським була заснована 4-річна школа для дітей працівників цукрового заводу, що працював на території села Балаклея.
З 1935р.- Перегонівська 7-річна школа №30, Одеської залізниці.
Під час війни школа не функціонувала. На підставі постанови  Ради Міністрів СРСР   від 24.10.1960 №1115 «Про передачу частини загальноосвітніх шкіл Міністерства шляхів сполучення у відання Міністерства освіти»  - Балаклеївська  8-річна  школа № 2.З 1989р.- Балаклеївська неповна середня школа №2. З 1999р.- Балаклеївська загальноосвітня школа №2 І-ІІ ступенів.
В 2011-2012 н.р. в Балаклеївській загальноосвітній школі №2 навчається 95 учнів.
         Випускниками школи є такі відомі люди як Таран Віра Григорівна – ігуменья Густинського Святотроїцького монастиря ,  Мазуренко Ігор Олександрович – бронзовий чемпіон світу  з армреслінгу та промоутер по армреслінгу світового значення.
Працює 16 вчителів. З них:
4 -  мають кваліфікаційну категорію  «спеціаліст вищої категорії» 
7 -     «спеціалістів  першої  категорії»
1 – «спеціаліст  другої  категорії»
4 -  сеціалісти
2  - вчителів  мають педагогічне зва  «старший учитель».
      Школа працює над проблемою: «Вдосконалення навчально – виховного процесу шляхом впровадження диференціації, індивідуалізації та стимулювання творчих здібностей учнів». У вересні 2011 року долучилися до україно – шведського проекту «Екодемія. Освіта для сталого розвитку».Обладнано 13 кабінетів .На базі Смілянського лісництів обладнано кабінет  для занять гуртка «Юний лісвник». До послуг учнів бібліотека, їдальня, спортивна кімната. У кабінеті математики та фізики встановлено 2 робочих комп`ютери. Комп’ютерами облаштовано кабінет директора школи, бібліотека та методичний кабінет. Всі комп’ютери підключені до єдиної локальної мережі Інтернет.Всі вчителі 100% володіють методикою інформаційно - комунікаційних технологій.
        Працюють платні гуртки:  «Загальної спортивної підготовки», «Танцювальний», «Декоративно – прикладного мистецтва» .
         Від районної школи мистецтв працює три класи: клас фортепіано, клас гітари, клас вокалу.Охоплено 100% учнів.
 Проте  для забезпечення належних умов функціонування навчального закладу буде проведено облицювання  корпусу №1  школи та придбання НКК.
 
 
 
 
 
Балаклеївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №3
Смілянської районної ради Черкаської області
 
Адреса: 20720   с. Балаклея, Смілянського району, вул.  Довга, 19
Телефон:(04733) 93-0-11
Директор школи :  Гугля Лариса Миколаївна 
       З 1930 до 1935  рік  школа існувала  як  4-річна школа.З 1935 року   школа стала називатися   Володимирівська 7-річна школа №35 Одеської залізниці. З  1960 року   реорганізована  в Балаклеївську  8-річну школу №3,  з  1989 -  в Балаклеївську неповно середню школу.  З  1999  року  - Балаклеївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №3.
         У 2011-2012 навчальному році  в Балаклеївській загальноосвітній школі №3 навчається 57 учнів.
Працює 13 вчителів,  із них:
1 – має кваліфікаційну категорію «спеціаліст  вищої категорії»
6 -  «спеціаліст  першої категорії»
4 – «спеціаліст  другої категорії»
1 -  «спеціаліст».
        Школа працює над проблемою: «Впровадження елементів сучасних технологій як засіб підвищення рівня навчально – виховного процесу».               Обладнано кабінет української мови та літератури, англійської мови, історії та географії, біології та хімії, математики та фізики, 4 кабінети початкових класів.
        До послуг учнів бібліотека, їдальня, спортивна кімната, слюсарна та столярна майстерні.
        Комп`ютерний клас обладнаний 9 комп`ютерами .
        Усі вчителі володіють методикою інформаційних технологій.
        Працюють предметні гуртки  «Дивослово», «Стежками Черкащини»,
 «Юннат», «Цікава математика»  якими охоплено 90% учнів.
  Проте  для забезпечення належних умов функціонування навчального закладу буде проведено
 
 
 
                 
Малосмілянська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
Смілянськоїрайонної ради Черкаської області
  
Адреса: с. Мала Смілянка Смілянського району, вул. Центральна, 16
Телефон: 9- 02- 41
Директор – Карамазіна Олена Петрівна
У 1890 році в селі Мала Смілянка було відкрито церковно-приходську трьохрічну школу. У 1893 році було побудовано нове приміщення школи з цементною підлогою. У  цьому приміщенні була одна кімната і квартира для вчителя. Після Жовтневої революції 1917 року в селі працювала чотирьохрічна початкова школа. На честь 60-річчя Радянської влади було побудовано нове приміщення школи.
Кількість учнів – 58
У школі працює 13 учителів, із них:
- 4 мають кваліфікаційну категорію „спеціаліст вищої категорії”;
- 3 – „спеціаліст першої категорії”;
- 2– „спеціаліст другої категорії”;
- 4 – спеціалісти (з них 1 – молодий вчитель)
- 3 вчителі мають педагогічне звання „старший учитель”;
Школа працює над проблемою «Підвищення якості освіти через оптимальне поєднання традиційних та інноваційних форм і методів роботи з учнівською молоддю». У школі обладнано 10 навчальних кабінетів. До послуг учнів спортивний зал, бібліотека, шкільна їдальня, медичний кабінет. Обладнано 1 комп’ютерний клас, де проводять уроки вчителі різних предметів. Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій.
Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в школі функціонує 10 гуртків різних напрямів, якими охоплено 100% учнів.
Проте  для забезпечення належних умов функціонування навчального закладу буде проведено  перекриття даху школи, ревізія опалювальної системи .
 
 
Малостаросільська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
Смілянської районної ради Черкаської області
 
 
Адреса: с. Мале Старосілля Смілянського району, вул. Центральна, 126
Телефон: 9-97-24
Директор – Московченко Людмила Миколаївна
Школа в селі почала існувати ще в 80 – 90 роки ХІХ століття. На той час в школі було лише 3 групи.
1909 року за вказівкою графа Бобринського було збудовано дерев’яне приміщення школи на 4 класні кімнати.
У 1964 році було побудовано нову Малостаросільську восьмирічну школу з поглибленим вивченням трудового навчання, в якій опалення було пічне.
У  1976 році до основного корпусу школи було добудовано 5 класних кімнат, їдальню та кочегарку.
У 1999 році Малостаросільську восьмирічну школу було перейменовано на Малостаросільську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів Смілянської районної ради, яка діє і до цього часу.
Кількість учнів – 47
У школі працює 13 учителів, із них:
- 5 – мають кваліфікаційну категорію „спеціаліст першої категорії”;
- 1– „спеціаліст другої категорії”;
- 7 – спеціалісти.
Школа працює над проблемою «Впровадження особистісно орієнтованих  технологій в навчально – виховний процес та управлінську діяльність школи.».
У школі обладнано 11 навчальних кабінетів. До послуг учнів  спортивна кімната, бібліотека, шкільна їдальня.
Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій.
Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в школі функціонує 5  гуртків різних напрямів, якими охоплено 100% учнів.
Проте  для забезпечення належних умов функціонування навчального закладу буде проведено  придбання НКК.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Плескачівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
Смілянської районної ради Черкаської області
 
Адреса: с. Плескачівка, Смілянського району, вул. Жовтнева, 35
Телефон: (04733) 9-66-47
Директор – Дудник Лідія Миколаївна
 
З 1911 по 1961  школа існувала як семирічна. З 1961 по 1992 – восьмирічна. З 1993 – середня загальноосвітня школа.
У школі навчались Герої  Радянського Союзу Біганенко Никифір Ілліч , Гриб Михайло Іванович, Чередніченко Леонід Григорович.
Цьома Віктор Іванович – професор кафедри економічних теорій і військової економіки військового університету м. Москви, капітан І рангу у відставці, доктор економічних наук.
Смовж Федір Тимофійович, кавалер двох орденів Червоної Зірки, старший викладач військової кафедри Вінницького медичного інституту                       ім. М.І. Пирогова.
Кількість учнів – 38
У школі працює 12 учителів, із них:
- 2 мають кваліфікаційну категорію „спеціаліст вищої категорії”;
- 4 – „спеціаліст першої категорії”;
- 1– „спеціаліст другої категорії”;
- 5 – спеціалістів (з них 1 – молодий вчитель)
- 2 вчителі мають педагогічне звання „старший учитель”;
Школа працює над проблемою «Оптимальне поєднання традиційних та інтерактивних технологій навчання, їх вплив на підвищення навчально-виховного процесу». У школі обладнано 9 навчальних кабінетів, до послуг учнів гімнастична кімната, бібліотека, шкільна їдальня. Обладнано                                  1  комп’ютерний клас,  де проводять уроки вчителі різних предметів. Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій.
Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в школі функціонує  9 гуртків різних напрямів, якими охоплено 100% учнів.
 
 Проте  для забезпечення належних умов функціонування навчального закладу буде проведено  встановлення опалення у їдальні та гімнастичній кімнаті.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
                     Попівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
Смілянської районної ради Черкаської області
 
Адреса:  20735 с.Попівка, Смілянського району, пров. Романенка, 2А
Телефон:  92-4-11
Директор – Коломієць Людмила Миколаївна
З 1879 року – це початкова школа сільської управи. У 1883-1903 роках – церковно-парафіяльна школа, яка була відкрита за сприянням видатного вченого І.І.Мечникова. Ольга Миколаївна, дружина Мечникова, писала: «Ілля Ілліч почав з того, що віддав свою професорську платню, одержану при виході у відпустку, на спорудження школи у нашому маєтку Попівці Київської губернії».
За рішенням земства у 1912 році побудоване нове приміщення. З 1916 року- єдина трудова семирічна  школа. У 1928 році до основного приміщенн були прибудовані ще 2 класні кімнати. Такою будівля залишилася до нинішнього часу.
У школі навчались Лахно Анатолій Іванович – декан філософського факультету, доцент Європейського університету у м. Києві, має більше 20 наукових та науково-просвітницьких публікацій, підручники. Бондаренко Олена Андріївна- завідувач лабораторії центру зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості оцінювання Черкаського ОІПОПП.
Яриніч Юрій Олегович- старший викладач кафедри кібернетики Черкаського національного університету ім.Б. Хмельницького.
   Кількість учнів –  42.
У школі працює 12 учителів, із них:
- 2 мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;
- 7- «спеціаліст першої категорії»;
- 1 - «спеціаліст другої категорії»;
- 2- «спеціаліст»;
- 1- вчитель має педагогічне звання»вчитель-методист»;
- 1- вчитель має  педагогічне звання «старший учитель»;
- 2- «Відмінник освіти України».
Школа працює над проблемою «Оптимальне поєднання інноваційних і традиційних форм та методів роботи з метою підвищення якості уроку та його результативності». У школі обладнано 9 навчальних кабінетів. До послуг учнів бібліотека, спортивна кімната, спортивне містечко, ігровий майданчик. Комбінована майстерня, їдальня, квітково- казкова долина. Обладнано кімнату комп’ютерних технологій, де проводять уроки вчителі різних предметів. Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій. Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді, в школі функціонує 10 гуртків різних напрямків, якими охоплено 100% учнів.
   Проте  для забезпечення належних умов функціонування навчального закладу буде проведено косметичний ремонт  коридорів та придбання НКК.
 
 
Санжариська  загальноосвітня  школа  І-ІІ ступенів
Смілянської  районної  ради    Черкаської  області
 
Адреса:  с. Санжариха Смілянського  району,  вул. Шкільна, 1
Телефон: (033) 9-24-19
Директор   Лисенко Таїса Іванівна
 
1862 р. збудовано першу в селі церковно-приходську школу, 1914 році побудовано нинішнє приміщення школи, 1962 рік -  добудовано 4 кабінети. У 1996  році завершено будівництво спортивного залу. 1998 рік побудована нова їдальня. Школі 97 років.
З 1968 до 1971 рр. навчався Бойко Сергій Миколайович, який загинув 28 лютого 1984 року  виконуючи інтернаціональний обов’язок в Афганістані.
 
Кількість учнів – 27.
У школі працює 8 учителів, із них:
 1 має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії »;
3 – «спеціаліст  першої  категорії»
4 – спеціалісти (з них два молоді вчителі)
1 – «Відмінник освіти України»
 
Школа працює над проблемою «Формування інтересу учнів до навчання шляхом впровадження інноваційних технологій».
У школі 9 кабінетів. До послуг учнів спортивний зал, бібліотека, їдальня. Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій. У школі працює 6 гуртків різних напрямків, якими охоплено 100% учнів.
Проте  для забезпечення належних умов функціонування навчального закладу буде проведено придбання НКК.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Сердюківська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
Смілянської районної ради Черкаської області
 
 
Адреса: с.Сердюківка Смілянського району, вул.Д.Лопатка, 50
Телефон: 98- 4-40
Директор – Ляшенко Інна Миколаївна
 
        Рік заснування школи -1900. Рік побудови приміщення -1965.
        У школі навчались : Поліщук Володимир Трохимович – письменник, професор, зав. кафедрою української літератури Черкаського державного університету;
Ляшенко Юрій Олексійович – доцент, декан фізичного факультету Черкаського державного університету;
Марино Тетяна Олександрівна – зав. відділенням ендокринології міської лікарні м.Черкас.
Кількість учнів -38. Всього класів – 8.
У школі працює 13 учителів, із них:
-2 мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;
-3 –«спеціаліст першої категорії»;
-3 –«спеціаліст другої категорії»;
-5 – спеціалісти (з них 1 –молодий вчитель).
 
         Школа працює над проблемою «Оптимальне поєднання традиційних та інтерактивних технологій навчання, їх вплив на підвищення результативності навчально-виховного процесу». У школі обладнано 10 навчальних кабінетів, кабінет директора та методичний кабінет. До послуг учнів спортивна кімната, бібліотека, шкільна їдальня, кімната школяра .
        Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій.
        Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в школі функціонує 9 гуртків різних напрямів, якими охоплено 100% учнів.
 
Проте  для забезпечення належних умов функціонування навчального закладу буде проведено заміну  дверей у ІІ корпусі школи та  придбання НКК.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                               Теклинська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
                                Смілянської районної ради Черкаської області
 
Адреса:  с. Теклине Смілянського  району Черкаської області, вул. Миру, б.36.
Телефон:  9-39-02
Директор:  Лисенко Галина Вікторівна 
       Школу було створено у 1897 – 1899 роках.
Школа була побудована на кошти земства Першим учителем був Ронзя Петро (с. Орловець). Учнів було 25 осіб. Учитель навчав чотири класи. У 1914 році  школу закрили і лише  після революції 1917 року школа відновила роботу.  У 1925 році  було побудовано  приміщення чотирикласної  школи,яке слугувало до 1988 року.
У 1937 року чотирирічна школа була реорганізована у семирічну. Під час гітлерівської окупації школа була перетворена на табір для радянських військовополонених.
Школа відновлює свою роботу у 1944 році, відразу після звільнення села.  У 1960р. школа стає восьмирічною ,а з 1965 – восьмирічною  загальноосвітньою  трудовою  політехнічною  школою. В 1962 році збудовано нове приміщення школи з проектною потужністю 150 учнів. В 1989 році школа  набуває статус - неповно середня з поглибленим вивченням трудового навчання. З 1999 року -  загальноосвітньою  школою  І-ІІ ступенів .  
     У школі навчалися Бондар  Тихін Данилович – доктор історичних наук, професор   Київського педагогічного університету імені Драгоманова, Поліщук Григорій Іванович – аспірант, кандидат наук Черкаського педагогічного університету.
Кількість учнів – 47.В школі працює 11 вчителів, із них:

 • 5  мають    кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;
 • 3 – « спеціаліст першої категорії»;
 • 1 – « спеціаліст другої категорії»;
 • 2 –  спеціалісти;

Школа працює над проблемним питанням «Активізація навчально-пізнавальної діяльності учнів на основі використання сучасних досягнень науки,  передового педагогічного досвіду та інноваційних технологій»
У школі обладнано 9 навчальних кабінетів. До послуг учнів комп’ютерний клас, спортивний зал, бібліотека, їдальня.
Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій. Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді у школі функціонує 8 гуртків різних напрямків, якими охоплено 100% учнів.
Проте  для забезпечення належних умов функціонування навчального закладу буде проведено капітальний ремонт класної кімнати 1 класу, ревізія опалювальної системи .