20700 Черкаська обл., м.Сміла, вул.Незалежності 37, т. 4-10-52
e-mail: rvosmila@gmail.com

Головне меню

 


   29.08.2016 року відбулися методичні об`єднання учителів початкових класів Смілянського району

    Педагоги обговорили актуальні питання: початкова школа на шляху оновлення української освіти; основні завдання та напрями діяльності педагогів початкової ланки в умовах оновлення змісту освіти. 

    У ході зустрічі було проведено аналіз роботи РМО у 2015/2016 н.р.; визначено оптимальні шляхи реалізації державних нормативно-правових документів про освіту; окреслено перспективні напрямки діяльності роботи педагогів початкової ланки освіти району у 2016/2017 н.р. щодо підвищення професійної компетентності вчителя в умовах оновлення змісту освіти; проведено аналіз змісту оновлених навчальних програм для початкової школи та орієнтовних вимог до оцінювання рівня навчальних досягнень учнів;  спрямовано діяльність учителів початкових класів на збереження здоров`я, формування компетентностей та розвитку творчих задатків і здібностей молодших школярів та ін.

    Дякую керівникам РМО учителів початкових класів: Яровій О.І.. Занєгіній Ж.П., Нечипоренко О.В., Малюк Л.Г. за високу якість проведення методичних об`єднань.

    Учителям початкових класів бажаю сили та наснаги, творчості та великого бажання "серце віддавати дітям"!

    Успіхів всім нам! У добру путь!
 

За інформацією методиста Смілянського РМК Н.Г.Плясунової


Учителям початкових класів - коротко про головне

       !!! Змінено всі 14 програм для 1-4 класів з українською мовою навчання.
     !!! Програми будуть затверджені Колегією МОН 4 серпня, обговорені на вчительських конференціях, методичних об'єднаннях і запроваджені в школах вже з 1 вересня 2016 року.
       !!! Після затвердження програм до 1-го вересня змінять методичні рекомендації та орієнтовні вимоги до оцінювання досягнень учнів.

      !!! На виконання Указу Президента України “Про відзначення 25-ї річниці незалежності України” від 3 грудня 2015 року № 675 Міністерство пропонує провести в загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах України Перший урок у 2016/2017 навчальному році, присвячений відзначенню цієї знаменної дати. 

      Пропонується така тема Першого уроку для учнів 1-4 класів: «Це наше і це твоє». 

Матеріали до уроку, а саме - мультфільми, розроблено анімаційним розважально-пізнавальним телеканалом для сімей з дітьми дошкільного та шкільного віку ПЛЮСПЛЮС. (http://plus-plus.tv/dyvys/programy/multserial/ce-nashe-i-ce-tvoye-ochima- ditey-651302.html).

     Додаткова інформація буде розміщена на сайті Міністерства та на сторінках друкованих освітянських видань.

При цьому інформуємо, що вчитель може провести Перший урок за власним сценарієм.

      !!!Чекайте на методичні рекомендації.

Методист РМК Плясунова Н.Г.


Візит до Польщі лідера Клубу громадського діалогу Смілянського району

     З 13 по 18 червня 2016 р. у м. Щецині (Польща) в рамках проекту „Суспільне сприяння реформі самоврядування в Україні. Українська мережа клубів громадського діалогу” перебували лідери 21 клубу громадського діалогу з 8 областей України, серед яких була голова Смілянської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України, методист РМК відділу освіти Смілянського РДА Ніна Плясунова.

    Метою візиту було знайомство з польським досвідом активізації громадськості, використання її креативного потенціалу, співпраці неурядових організацій з органами влади та місцевого самоврядування у вирішенні конкретних проблем, системою підтримки розвитку громадських ініціатив та неурядових організацій.

    За традицією, яка давно вже склалася у співпраці виконавців проекту Щецинського навчального центру Фундації розвитку місцевої демократії (FRDL) та  МГО „Інститут демократії імені Пилипа Орлика”, кожна мить візиту була  надзвичайно інформативною.  Протягом 4-х днів побували на зустрічі з Маршалком Західно-Поморського воєводства, із заступником Президента Щецина, взяли участь у „круглому столі” у Щецинському відділенні Інституту Національної пам’яті спільно із творцям новітньої демократичної Польщі, які належали до числа лідерів профспілки „Солідарність”,  у дискусії на тему „Незалежність Польщі та України – що ми з ними зробили”, яка відбувалася в Центрі діалогу „Переломи”. Представники делегації разом із Кшиштофом Становським, Президентом Фундації Міжнародної Солідарності,  яка співфінансує проект в рамках Польсько-Канадійської програми підтримки демократії, Пшемиславом Фенрихом, автором проекту та директором Щецинського навчального центру FRDL  були запрошені до студії прямого ефіру „Радіо-Щецин”.  Учасники поїздки зустрілися також із головою Щецинського відділення Об’єднання українців в Польщі Яном Сирником, ім’я якого знають чимало родин наших воїнів-добровольців, героїв Майдану,  завдяки якому сотні дітей з України змогли відвідати Польщу, відпочити і навіть поправити здоров’я.

     Організатори візиту дали можливість не тільки дізнатися від першоджерел про польський досвід громадської активності, а й відчути її результати буквально на дотик.  Невеликими групами учасники відвідали неурядові організації, а також структурні підрозділи міського уряду , які координують співпрацю з НУО.  І ця співпраця охоплює чи не всі сфери суспільного життя. Масштабні музичні фестивалі  та просвітницькі заходи проводить Фундація „Академія старовинної музики”. Ця організація не тільки гуртує професійних музикантів, а й досліджує та представляє публіці музикальну культуру Поморського регіону та країн Балтії, дуже плідно співпрацює з львівськими музикантами і доводить, що професійний музикант може відбутися і поза межами традиційних концертно-театральних установ – філармоній чи театрів.  Тільки за рахунок творчого підходу, без владних повноважень і без бюджетних грошей можна вирішувати проблеми цілого мікрорайону, як це роблять у віддаленому від центру Щецина селищі Подюхи, де створили свою систему  підвозу мешканців до кінцевих зупинок міського транспорту. Якісніше, душевніше і дешевше допомагає дітям  з вадами опорно-рухового апарату громадська організація „Веселка”, яка  опікується закладом денного перебування таких дітей.

    Як виглядає і відчувається Щецин вершниками двоколісних „коней”  мали нагоду спробувати кілька учасників візиту разом із членами об’єднання  „Велосипедний Щецин” під час досить тривалої  велопрогулянки вулицями та парками міста.  Прикладом фантастичної віри в добро є побудоване цілком  за ініціативою громадськості і громадським коштом же і вже 25 років утримуване „Товариством  батьків дітей, хворих на лейкемію та інші злоякісні новоутворення” 4-поверхове приміщення для  спеціалізованого дитячого онкологічного відділення, що носить ім’я „Святого Миколая”.

     Скрізь, навіть в місці, де протягом візиту гостювали  його учасники, виявляються результати активного ставлення до життя та повсякчасне бажання нести людям задоволення. Бо ж бізнес порту для вітрильників і одного з найкращих на Помор’ї кемпінгів „Маріна”, створений родиною інженерів-гідротехніків,  вже 30 років повсякчасно розвивається, надаючи все більше можливостей для розвитку професійного вітрильного спорту, а також морському вітрильному туризму в своєму регіоні.

    Підсумком візиту стала спланована робота клубів громадського діалогу, нові теми для обговорення в своїх громадах, на появу яких наштовхнуло побачене в Польщі, нові ідеї, які обов’язково  виростуть у нові корисні ініціативи для мешканців українських міст і сіл.

    «Поки свіжі спогади та безліч ідей планую 10 липня  провести засідання КГД, де обов’язково презентую все те найкраще, що почула та побачила під час навчального візиту у Польщу, а ще хочу запропонувати учасникам нашої зустрічі з нагоди 25-річчя Дня Незалежності обговорення актуальної теми «Чим є для мене незалежність? Якщо цінністю,  то чому? Чим є незалежність для України? - каже лідер клубу громадського діалогу Смілянщини Ніна Плясунова, - тож запрошую всіх до співпраці та діалогу».

     За інформацією http://frdl.etechnologie.pl

 


  Профспілка працівників освіти і науки України спільно з Фондом Фрідріха Еберта в Україні (Німеччина) розпочали серію навчально-інформаційних семінарів – Медійна платформа «Усвідом себе європейцем: змінипочинаються з освіти».

    Метою заходу, що відбувся 9 червня 2016 року у Києві, стало поглиблення та систематизація знань про вплив Європейського союзу на світовій арені, євроінтеграційні процеси в Україні та виклики, які стоять перед освітянами, в умовах реформування галузі.

    У відкритті семінару взяли участь керівник Регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні Маттес Бубе, Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов.

    У вітальному слові Маттес Бубе окреслив напрями діяльності Фонду сьогодні та вказав на основні цінності соціальної демократії, які він сповідує. Зокрема, керівник сказав, що Фонд бере активну участь у поширенні політики свободи, солідарності та соціальної справедливості в Україні та усьому світі.

    Георгій Труханов, вітаючи учасників медійної платформи, наголосив, що Профспілка освітян України уже понад двадцять років інтегрована у світовий та європейський профспілковий рух. Профспілка є членом Інтернаціоналу Освіти, який об’єднує  30 мільйонів освітян та 400 профспілок із 170 країн світу, Європейського комітету профспілок освіти (а це – 131 профспілка та 11 мільйонів працівників освіти у всіх країнах Європи).

    Також Голова Профспілки підкреслив важливість у всьому світі інвестицій у освіту та висококваліфікованих фахівців, як основний спосіб подолання економічної кризи, зростання добробуту громадян і демократизації суспільства. І в цьому аспекті особливої ваги набувають соціальний діалог у всіх сферах, якість освіти та професійна підготовка працівників.

    Учасником семінару від Черкаської області була член ЦК Профспілки працівників освіти і науки України,  голова Смілянської районної організації Профспілки, методист МК відділу освіти Смілянської РДА Ніна Плясунова.

    Програма недійної платформи була досить насиченою та різноплановою. Спікерами та доповідачами були експерти з Представництва ЄС в Україні, Урядового офісу з питань європейської інтеграції, Національного офісу Еразмус+, Інституту модернізації змісту освіти, Фонду «Демократичні ініціативи», Інституту модернізації змісту освіти, «MYMEDIA» та інших інституцій.

    Під час навчання учасники ознайомилися з Угодою про асоціацію «Україна – ЄС», які кроки уже зроблено Урядом для її імплементації та можливостями, які вона відкриває для українців.

    З презентацій та доповідей викладачі ВНЗ, учителі, методисти, активісти профспілкових організацій різних рівнів отримали інформацію та практичні поради щодо сучасних методів навчання, цифрової освіти, використання медіа на шляху до якісної освіти.

    Учасники заходу отримали домашні завдання.

За інформацією прес-служби Профспілки працівників освіти і науки України


    25 травня 2016 року згідно плану роботи методичного кабінету відбулось виїзне засідання методичного об'єднання вчителів математики та фізики району.

            В межах засідання розглядалось питання: Екологічний  розвиток учнів в сучасній школі. 

      Екскурсію по музею природи для учителів нашого району провів директор заповідника Олександр Дмитрович. В своїй розповіді він зазначив, що девіз заповідника: «Розуміючи – оберігати».

            Канівський заповідник знаходиться в самому центрі України. Це один з найстаріших заповідних об’єктів країни, що розкинувся на площі понад 2 тис. гектар.   Канівський природний заповідник - заповідна територія в самому центрі України характеризується інтенсивною геологічною історією, унікальним рельєфом, неповторною красою ландшафтів, багатством археологічних пам'ятників і великим біологічним різноманіттям: вікові дуби та сосни, понад тисячу видів грибів, рідкісні реліктові види рослин, квіти і трави, занесені в Червону книгу України. Це рай для цінителів краси, яку дарує нам природа.  У заповіднику мешкає безліч птахів: на островах гніздяться орли, зустрічаються чорні лелеки, балабани, змієїди, білі і сірі чаплі. Ці місця є домом для лосів, козуль, кабанів, бобрів і багатьох інших тварин, які все рідше зустрічаються в дикій природі.

            Завершилась екскурсі музичним колажом українських пісень в яких згадуються рослини.

            Методичний кабінет Смілянського району висловлює подяку методичному кабінету відділу освіти Канівської міської ради, методисту Гнед Ларисі Іванівні.

 За інформацією методиста РМК А.М.Северинової

 


    19 травня на базі Березняівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум директорів таборів з денним перебуванням дітей

на тему «Організація відпочинку та оздоровлення дітей, національно-патріотичне виховання  школярів  в умовах  табору з денним перебуванням дітей».

    Учні школи зустріли директорів таборів з денним перебуванням дітей шкіл Смілянщини флешмобом,  присвяченим Дню вишиванки.

Учасники семінару ознайомилися з досвідом впровадження інноваційних форм  роботи Березняківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів щодо роботи шкільних  таборів,  переглянувши презентацію роботи тематичної зміни національно-патріотичного напряму табору з денним перебуванням дітей «Старт», що працював на базі школи улітку 2015року.

    Директори таборів відчули себе школярами, беручи участь у  патріотичному квесті «Юні патріоти Смілянщини», сценарій якого розроблений педагогами  районного ЦДЮТ.

    У ході семінару відбувся методичний діалог щодо  досвіду роботи  таборів з національно-патріотичного виховання в умовах табору з денним перебуванням дітей.

 

За інформацією методиста РМК                   В.Вдовіченко


 18 травня 2016 року згідно плану роботи методичного кабінету відбулось виїзне засідання методичного об'єднання вчителів хімії та біології району.

 

План

проведення виїзного засідання методичного об»єднання

учителів хімії та біології

 

Тема: Екологічна освіта в сучасній школі

І. Інформаційний блок
         1. Лекція директора Канівського природного заповідника: Екологічний                            розвиток учнів. Екологія в українській освіті.
 
ІІ. Практичний блок
         1. Екскурсія у Канівський музей природи.
         2. Екскурсія: «В гостях у мисливців за мамонтами»
         3. Круглий стіл: Обмін досвідом.
 

ІІІ. Рефлексивний блок

         1. Експрес-інтерв'ю: Враження, думки, побажання.

        2. Підведення підсумків. Методичні рекомендації

 

    Великою популярністю у Каніві користується музей природи на садибі заповідника, в якому експонуються унікальні археологічні, палеонтологічні, зоологічні та ботанічні знахідки. Саме приміщення музею є меморіальним будинком академіка М.Ф. Біляшівського.

         Екскурсію по музею природи для учителів нашого району провів директор заповідника Олександр Дмитрович. В своїй розповіді він зазначив, що девіз заповідника: «Розуміючи оберігати».

    Основними функціями заповідника є охорона еталонних та унікальних природних комплексів Лісостепу України, збереження біорізноманіття, моніторинг (стеження) за динамікою природних процесів.

    Канівський заповідник традиційно вважається одним з центрів підготовки молодих спеціалістів:  біологів, географів, екологів. Щороку на його садибі проходять практику до 700 студентів Київського університету ім. Тараса Шевченка та інших вузів.  

Екскурсія по залам музею дала змогу побачити та ознайомитись з багатим різноманіттям флори та фауни заповідника. Також завдяки археологічним знахідкам «пройти еволюцію» нашого краю.

    Методичний кабінет Смілянського району висловлює подяку методичному кабінету відділу освіти Канівської міської ради, методисту Гнед Ларисі Іванівні.

За інформацією методиста РМК А.М.Северинової

 


   18.05.2016 на базі відділу освіти Смілянської РДА у "малому" залі відбулося розширене засідання президії голів первинних профспілкових організацій працівників освіти і науки України Смілянського району.
    Голова районної організації Профспілки Н.Г. Плясунова представила головам первинок начальника відділу освіти Смілянської РДА І.А. Хроменко. 

    Ніна Григорівна наголосила, що районна профспілкова організація – це потужна дієва сила, яка будує свою роботу на засадах партнерства, співпраці та соціального діалогу. Голови профкомів – це авторитетні педагоги району, які постійно співпрацюють з адміністраціями навчальних закладів, забезпечують позитивний мікроклімат у колективах, стоять на захисті морально-духовних, трудових, правових, соціально-економічних прав працівників галузі.

    Ірина Анатоліївна проаналізувала якість освітніх послуг, фінансовий стан та актуальні проблеми галузі району. У процесі спілкування відбувся конструктивний діалог з питань соціально-економічного забезпечення працівників галузі району. Освітяни своєчасно отримають відпускні та  оздоровчі влітку цього року. Відділ освіти працює над питаннями фінансування виплати 20% надбавки за престижність праці, проїзду працівників до місця роботи, харчування та оздоровлення учнів всіх категорій, заборгованості за використання газу, електроенергії та інших господарських питань. Начальник відділу освіти закликала всіх до співпраці, взаєморозуміння і відповідальності при виконанні будь-якої роботи.

    Потім відбулося розширене засідання президії, де було розглянуто питання: про роботу районної профспілкової організації за березень-травень 2016 року; про соціально-економічний захист членів профспілки у перед відпускний період; про контроль процесу комплектації та тарифікації на 2016-2017 н.р., про оздоровлення членів профспілки та їх дітей, різне.

     Голова районної організації Профспілки Н.Г. Плясунова ознайомила лідерів первинок із останніми заходами вищих органів Профспілки (ЦК, обкому) щодо скасування наказу про 10 % скорочення працівників у закладах освіти, про петицію на сайті президента України щодо 20% надбавки за престижність праці, про засідання Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, де було одноголосно схвалено запропонований та переданий у парламент законопроект №4542 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій» та ін.

    Члени президії постановили постійно тримати на контролі питання соціально-економічного, трудового, правового захисту членів профспілки, а також цього року організувати та провести на високому рівні процесс літнього оздоровлення.

 

За інформацією голови районної організації Профспілки Плясунової Н.Г.

 


    17.05.2016 року відбулося засідання Школи професійного діалогу «Відкриваємо професійні секрети» з теми «Контрольно-аналітична діяльність шкільної адміністрації».

     Керівник Школи Гирник Н.В., директор Ковалиської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів познайомила слухачів з основними завданнями організаційної, методичної роботи, а також питаннями, що потребують обов'язкового контролю (поточного, тематичного, узагальнюючого). Учасники засідання отримали поради та циклограми роботи керівників шкіл, що стане компасом, який не дасть директору та заступнику директора збитися з курсу в бурхливому океані шкільного життя.

 

За інформацією завідуючої  райметодкабінетом Самарської М.О.


Підготовка до роботи в літніх мовних таборах

     12 травня 2016 року у відділі освіти Смілянської райдержадміністрації відбувся семінар присвячений організації та роботі літніх мовних таборів у 2016 році для вчителів англійської мови, які будуть працювати в мовних таборах.

       Виступили:

- головний спеціаліст відділу освіти Бульченко Т.М., яка повідомила про організацію роботи та забезпечення змістовного дозвілля, організацію харчування дітей;

- методист райметодкабінету Журавель З.І. наголосила на напрямках та тематиці роботи таборів, залучення учителів-волонтерів з шкіл району; 

- учитель-координатор роботи літніх мовних таборів у районі Тернівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Коломієць І.І. надала методичні рекомендації щодо планування роботи та проведення заходів у літніх мовних таборах.

 

За інформацією методиста РМК Журавель З.І.


Розпочався огляд готовності закладів освіти до початку оздоровлення 2016 року

    23 травня 2016 року комісія у складі Хроменко І.А., Вдовіченко В.А., Коломійчука В.С. відвідали Голов’ятинську, Сунківську загальноосвітні школа І-ІІІ ступенів, Балаклеївська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1 ім. Є.Гуглі, Плескачівську, Малостаросільську, Теклинську, Балаклеївську №2, Балаклеївську №3 загальноосвітні школи І-ІІ ступенів.

    Члени комісії перевірили готовність табірної документації, матеріально-технічного оснащення, готовність харчоблоків і спортивних споруд до початку роботи таборів  з денним перебуванням дітей.

 

За інформацією комісії щодо перевірки  готовності  таборів  з денним перебуванням дітей


10 травня 2016 року відбулось засідання Клубу молодого учителя «Прометей»

   В ході засідання молоді учителі, працюючи в групах під керуванням методиста районного відділу освіти Северинової А.М., опрацювали матеріал  з теми: «Компетентнісна модель підготовки учня на шляху саморозвитку і самоосвіти».

Відверта розмова, обмін досвідом за круглим столом дозволила відокремити основні проблеми  «Розвитку  ключових компетентностей на уроках в умовах сьогодення».

  Експрес-інтерв’ю «Враження, думки, побажання» дали можливість кожному молодому вчителю не тільки поділитись власними наробками, а й щось почерпнути для себе з досвіду колег.

          Методист Северинова А.М. провела для учасників семінару міні-тренінг «Профілактика професійного «вигорання» вчителя». Завдяки проведеному тестуванню було виявлено наявність симптомів психоемоційного вигорання окремо кожного педагога. Для корекції та запобіганню даного стану проведена інтерактивна вправа «Я в професії…», яка дала можливість здійснити аналіз професійної діяльності молодого педагога, визначивши її позитивні та негативні сторони, а також можливість та необхідність змін.

     На завершення семінару методист відділу освіти Северинова А.М. провела релаксаційну вправу: «Визначення рівня щастя».

Як мені даровано багато,

Скільки в мене щастя, чорт візьми!

На землі сміятись і страждати,

Жити і любить поміж людьми!

                                    Василь Симоненко

За інформацією методиста РМК Северинової А.М.


Засідання лідерів освітніх ініціатив та молодих педагогів району

      Відбулося спільне засідання лідерів освітніх ініціатив та молодих педагогів району 10.05.2016 року на базі Куцівської ЗОШ І-ІІ ступенів (директор Кердань Є.В.) відбулося спільне засідання школи "Лідерів освітніх ініціатив" (куратор Плясунова Н.Г., керівник Орловська Т.О.) та клубу молодого педагога "Прометей" (керівник Северинова А.М.). 
     Спочатку учні школи та директор презентували навчальний заклад. Родзинкою школи є цікава екскурсія та експозиції про життя і творчість нашого земляка Тодося Осьмачки. Потім учасники семінару розділились на дві групи: школу лідерів і клубу "Прометей".

Зокрема, слухачі школи "Лідерів освітніх ініціатив" під час теоретичної частини ознайомилися зі змістом поняття «команда», з основними принципами, ролями та успішними складовими роботи у команді.
     Куратор школи лідерів Плясунова Н.Г. ознайомила колегі з проектом «Суспільна підтримка реформи самоврядування в Україні. Українська мережа клубів громадського діалогу». 

     На прикладі роботи новоствореного КГД Ніна Григорівна пояснила як слід підтримувати один одного, допомагати один одному, працювати у команді та досягати успіху. Потім відбувся практичний блок, у ході якого Орловська Т.О. ознайомила всіх із актуальними громадськими проектами, які сприяють вдосконаленню та саморозвитку особистості лідера.  Далі під час практичної частини лідери намагались створити «міцне поле» командної взаємодії, виконуючи тренінгові вправи, які сприяли згуртуванню команди, спілкуванню у команді. Важливим було те, що активні вправи, руханки підготували та проводили слухачі школи. Це дало їм можливість проявити себе, свої організаторські здібності, "розкритись" у команді.

     Слухачі школи цього незабутнього дня екскурсійно відвідали храм науки - Куцівську школу та храм духовності села – місцеву церкву.

     Дякуємо коллективу Куцівської школи за гостинність, доброзичливість, що відчули всі у стінах цього закладу.

 

За інформацією методиста РМК Плясунової Н.Г.


Інноваційно-освітня діяльність учителя – вимога часу

 

27.04.2016 року на базі Костянтинівської спеціалізованої школи відбувся навчальний семінар для учителів образотворчого мистецтва на тему: «Інноваційно-освітня діяльність учителя – вимога часу. Особливості національної і загальнолюдської культури в побутовій і культурно-дозвільній сфері».

   На початку роботи Плясунова Н.Г. дала методичний меседж щодо інноваційної діяльності учителя та учнів, щодо впровадження елементів національної і загальнолюдської культури в побутовій і культурно-дозвільній сфері на уроках образотворчого мистецтва. Також вона проінформувала про особливості викладання інтегрованого курсу "Мистецтво" у 2016-17н.р. у 8 класі.

    Інноваційні технології з досвіду роботи запропонували учасники семінару учителі: Трусова В.М. (Ташлицька ЗОШ), Кушкова С.І. (Макіївська ЗОШ), Кулінченко В.В. (Балаклеївська ЗОШ №2), Хмелярчук Л.П. (Теклинська ЗОШ) та Кравець С.М. (Куцівська ЗОШ).

Ратушна О.В., керівник РМО учителів образотворчого мистецтва (Мельниківська ЗОШ) ознайомила присутніх із методикою проведення «веб-квесту» на уроках художньо-естетичного циклу.

    Для всіх присутніх учителем образотворчого мистецтва Костянтинівської спеціалізованої школи Чорнобай С.В. було проведено майстер-клас: «Графіті – мистецтво вулиць». Це був справжній творчий процес, майже урок, де у ролі учнів виступали педагоги. Колеги працювали у групах, виконували завдання, малювали, захищали проекти, обмінювалися досвідом.

    На завершення зустрічі відбувся «Відкритий мікрофон», де кожен учасник висловив думку на тему, що нового і цікавого дізнався під час практичного семінару.

Дякуємо адміністрації та колективу Костянтинівської спеціалізованої школи за допомогу в організації та проведенні навчального семінару.

 

За інформацією методиста РМК Плясунової Н.Г.


      16.04.2016 команда педагогічних працівників Смілянщини на чоліізв.о. начальника відділу освіти Бульченко Т.М,, головою районної організації Профспілки, методистом Плясунової Н.Г. вибороли 6 місце (серед 18 команд) в обласному етапі спартакіади серед рацівників освіти Черкащини.
Учасники: 

Коломієць Роман Сергійович - дартс –відділ освіти Смілянської РДА, методичний кабінет; 

  Плясунова Ніна Григорівна - дартс – відділ освіти Смілянської РДА, методичний кабінет, района організація Профспілки; 
Іванович Роман Володимирович - армспорт - ІІІ місце, канат Попівська ЗОШ І-ІІ ст.; 

Пехітов Микола Сергійович - канат - - Березняківська ЗОШ І-ІІІ ст.;
Калташов Ігор Сергійович - армспорт - ІІ місце, канат - Куцівська ЗОШ І-ІІст.;

Шелудько Євген Борисович - шахи - Балаклеївська ЗОШ І-ІІ ст. №3;
  Волошина Валентина Володимирівна - шахи - Ковалиська ЗОШ І-ІІ ст.; 

Хоменко Володимир Миколайович– шашки- Балаклеївська ЗОШ І-ІІ ст. №2,

Бульченко Тетяна Михайлівна - шашки – відділ освіти Смілянської РДА в.о. начальника відділу освіти; 

    Боговик Андрій Олександрович – настільний теніс, канат - Малосмілянська ЗОШ І-ІІ ст.; 

    Ліщенко Тетяна Анатоліївна – настільний теніс - Тернівська ЗОШ І-ІІІ ст.;

Бондаренко Анатолій Володимирович - канат-Макіївська ЗОШ І-ІІІ ст.; 

Костенко Андрій Борисович - канат - Сунківська ЗОШ І-ІІІ ст.;

Хаврель Юрій Миколайович - армспорт, канат Ротмістрівська ЗОШ І-ІІІ ст..

Дякуємо всім за участь та перемогу!

 


      12-14.04.2016 року на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувалася ХХІ обласна педагогічна виставка «Освіта Черкащини – 2016». 
     Під час цього презентабельного свята творчості відкриваються інноваційні практики і методики, нові шляхи впровадження інформаційних технологій, формування науково-дослідницьких умінь та навичокучнів. Протягом року коженосвітній заклад намагається зібрати найкращі зернинки творчості для того, щоб вони врожайно заколосилися на районній, а потім обласній виставці. І ця діяльність є стимулом для наших педагогів бути успішними, інтелектуально-розвиненими, мудрими і креативним.
  
       Цього року на обласну виставку було представлено 26 робіт освітян Смілянщини. 

      На обласному етапі виставки відбувся відбір кращих робіт педагогів району, чекаємо на позитивні результати. Дякуємо всім, хто цього року долучився до організації та участі у  ХХІ обласній педагогічній виставці «Освіта Черкащини – 2016».