20700 Черкаська обл., м.Сміла, вул.Незалежності 37, т. 4-10-52
e-mail: rvosmila@gmail.com

Головне меню

                        

 

Районне свято до міжнародного Дня захисту дітей  «Дитячий дивосвіт»

 

     1 червня традиційно відзначається міжнародний День захисту дітей – прекрасне свято радості і надії. Саме в дітях – продовження роду людського, здійснення мрій, сподівань на краще. Метою свята є привертання уваги до потреб та прав дитини, виявлення поваги до її особистості, піклування про її щастя.

    Традиційно відбулися заходи в цей день і для дітей Смілянського району. Свято організували та провели працівники Центру дитячої та юнацької творчості Смілянської районної ради. Близько 160 дітей з відпочинкових пришкільних таборів прибули в «Долину озер» парку відпочинку міста Сміли. Парк зустрів їх тінистою зеленню, що купається в літньому сонячному промінні, веселими дитячими мелодіями. Під затишними кронами дерев розмістилися містечка для відпочинку, оздоблені кульками, стрічками, прапорцями. Тут діти готувалися до представлення своїх команд та  до конкурсів: «Слоган про літо»,  «Дитячий реп», «Креативний лісовий бутерброд»

    Збір табірних команд відкрила директор ЦДЮТ Богатирьова Т.Б. Привітали дітей зі святом голова Смілянської районної державної адміністрації  Беззубий О.Б., начальник відділу освіти Мельник В.М., волонтер, член виконавчого комітету Смілянської міської ради,  Овчаренко В.С., який свого часу навчався у Плескачівській школі.

    Керівники гуртків Центру дитячої та юнацької творчості потурбувалися, щоб свято було цікавим, творчим, динамічним та веселим.  Мариняк В.С. організував для дітей спортивні змагання, естафети, веселі старти. Михайлова А.В. допомагала дітям долати  туристську «Смугу перешкод». До послуг учасників дійства – декоративне татуювання «Аквагрим», виконане художницею Вовк Ю.С. Хлопці разом з Сидоренком І.Ф. вчилися майструвати та запускали моделі планерів. На галявині парку засяяло  «Дерево дитячих мрій», де разом з заповітними мріями малеча розмістила розмальовані повітряні кульки «Кумедні личка».  Допомагала в цьому Шарлай Н.А. Денисенко А.С. та Рєпіна К.В. впродовж свята проводили з дітьми  «Веселі руханки».

   Сприяли в організації цікавого дозвілля  працівники Служби у справах дітей Смілянської РДА (директор Баранюк З.Г.) та районний Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор Кацигін Б.К.),  задіявши дітей у конкурсах «Дартс»  та «Малюнок на асфальті».

    Журі у складі завідувача методичного кабінету відділу освіти Смілянської РДА

Забарної А.П., методистів ЦДЮТ  Лисенко Л.Д., Лифар Л.Я. оцінювали дитячу творчість та нагороджували учасників призами.   

    На «Солодкій галявині» дітей пригощали морозивом та цукерками.

    Учасники та організатори свята щиро вдячні  Овчаренку В.С. за чудовий подарунок: можливість безкоштовно розважатися в зоні активного відпочинку  «Галактика» в міському парку, представникам  Всеукраїнського об’єднання «Черкащани» (керівник Семинога А.І.), ТОВ «Меркурій» (керівник Таран Є.В.). Це вони потурбувалися, щоб діти були щасливими та радісними.

    Свято закінчилося, але яскраві емоції та враження залишаться у дітей надовго.


   Засідання районної   ради  старшокласників

                                  «Пам'ятаємо Героїв Небесної сотні».

     20 лютого, в День пам'яті Героїв Небесної сотні, відбулося засідання районної  Ради старшокласників.  Методист Центру дитячої та юнацької Лисенко Л.Д. зазначила історичну важливість Революції гідності,    акцентувала увагу присутніх,  що захід буде проходити в розрізі даної події.

 

    Президент районної Ліги старшокласників Юлія Громова та лідер учнівського самоврядування Костянтинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Аліна Пономаренко своїм хвилюючим виступом  повернули присутніх до подій на Майдані, що відбулися 4 роки тому. Перед старшокласниками виступив учасник  революційних подій на Майдані 2013-2014 р., волонтер Овчаренко Віктор Степанович. Його спогади, активна громадянська позиція і патріотизм не залишили нікого байдужими. В  щирих словах звучали  непідробна любов до Батьківщини, надії на сучасну молодь, що творитиме наше майбутнє, біль за нездійснені сподівання.

      Учасники зібрання згадали поіменно полеглих Героїв Небесної сотні черкащан, нагороджених Указом Президента званням Героя України: Максим Горошишин (с. Грушківка, Кам'янський р-н), Юрій Паращук (м. Тальне), Віктор Чернець (с.Подібна, Маньківський р-н), Віталій Смоленський (був Мешканцем  с.Фурманка Уманського р-ну, останнім часом жив і працював у Києві), Андрій Саєнко (уродженець м. Сміла), Юрій Пасхалін (с. Носачів, Смілянський р-н). Вшанували пам'ять  полеглих хвилиною мовчання.

     Свої власні поезії, присвячені земляку Ю. Пасхаліну та подіям на Майдані прочитала місцева поетеса, керівник літературної студії «Калиновий сонет» ЦДЮТ  Тетяна Шугар-Благодарна. За демократичні європейські цінності віддані життя найкращих синів України. Як же сьогодні з демократією в нашій державі? Чи недаремними були ті жертви Революції  Гідності? Ці питання обговорили в ході дебатів представники двох команд: «правлячої» та «опозиційної». Дебатери аргументовано переконували опонентів та присутніх  в правоті своєї позиції: «правлячі» – про покращення стану демократії, «опозиція» – про її згортання. Важливо, що дебати провела президент районної Ліги старшокласників Юлія Громова. Експерт дебатів  учитель історії Костянтинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів,  керівник гуртка ЦДЮТ «Берест» Громовий А. А. у підсумках  відзначив небайдужість учнівської молоді до подій сьогодення, уміння орієнтуватися в бурхливому потоці подій.  .

      Захід завершився майстер-класом з  виготовлення паперового ангелочка, який провела педагог-організатор Теклинської  загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, керівник гуртка ЦДЮТ Денисенко А. С.  Координатор роботи районної Ліги старшокласників Лисенко Л. Д. побажала всім учасникам заходу, щоб виготовлений ангелочок став їхнім оберегом.

 

Методист ЦДЮТ                                               Лідія Лисенко

          

 


  Зустріч з Музою.

   Як  відомо, для того, щоб плідно  працювалося творчим людям, їм необхідне спілкування з Музою.

   Ось така Муза і завітала 13.02.2018 р в Ротмістрівську ЗОШ І-ІІІ ст. на зустріч з учасниками літературної студії Центру дитячої та юнацької творчості «Калиновий сонет», керівником якої є поетеса Т.В Шугар-Благодарна.

   Як натхненно  Муза розповідала учасникам студії та всім присутнім на зустрічі про вірші та оповідання, розбавляючи розповідь читанням власних творів! А ще, затамувавши подих, слухали діти розповідь  дитячої письменниці Лілії Блискавиці,  саме так кличуть цю чудову креативну і талановиту жінку,  про метеликів та комах, про дивину підводного світу (пані  Ліля займається дайвінгом, та цікавиться ентомологією – наукою про комах ).

    Учасники літературної  студії  Мар’янка Кладченко та Марічка Гонжак читали власні вірші, приємно здивувавши гостю своїм талантом.

    Діти довго не відпускали пані Лілю з актової зали, де проходила ця зустріч, засипали запитаннями, а бажаючі отримали автографи поетеси з найкращими побажаннями. Дякували талановитій письменниці за цікаву розповідь, за її майстер клас і за талант цікаво розповідати.

     Ліля Блискавиця пообіцяла при нагоді знову приїхати в гості в привітну школу с. Ротмістрівки.  

 

Керівник літературної студії                           Тетяна Шугар-Благодарна

«Калиновий сонет»

          


     Вихованці Центру дитячої та юнацької творчості вітають

       жителів села Костянтинівка з 395-річницею від Дня народження

     18 листопада жителі села Костянтинівка зібралися в актовій залі Костянтинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. на урочистості та святковий концерт, присвячені Дню села (395 річниця з Дня народження села). Вихованці театрального гуртка «Дзеркало» Центру дитячої та юнацької творчості (керівник Богатирьова Т. П.) приготували виступ вітальної групи. Діти зізнавалися в любові малій батьківщині словами віршів місцевої поетеси Тетяни Шугар-Благодарної. Окрасою свята  стали виступи старшої групи театралів: сценка з твору Нечуя-Левицького «Кайдашева сімя», яку зіграли Чмут Богдан,  Третяк Владислав, Тітков Михайло, сценка «Палажка і Параска», яку зіграли Громова Юлія та Пономаренко Аліна. Танцювальний колектив «Степ ап» ЦДЮТ при Костянтинівській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів продемонстрував танцювальні композиції «Манекени», «Усмішка». Похвально, що учнівська молодь не стоїть осторонь суспільних подій, активно долучається до громадського життя рідного села.

 

 

 

 

Методист  Л. Д. Лисенко

                


Рада  старшокласників  вибирає  президента

 

  24 жовтня  відбулося засідання районної Ради Ліги старшокласників, на яку зібралися лідери учнівського самоврядування загальноосвітніх шкіл Смілянського району, яких гостинно прийняла Костянтинівська  спеціалізована школа І-ІІІ ступенів. У роботі Ради взяли участь представники 16 осередків, педагоги-організатори, заступник голови районної державної адміністрації з гуманітарних питань Глізнєцов Сергій Володимирович, методист відділу освіти районної державної адміністрації  Вдовіченко Валентина Андріївна.  Під час спілкування за круглим столом лідери  поділилися досвідом з  проведення  заходів з патріотичного виховання (проекти , акції), які пропонували для впровадження в інших осередках.  Так  Доброштан Аліна, учениця 9 класу Тернівської загальноосвітньої школи   І-ІІІ ступенів, розповіла про традиції патріотичного виховання на основі впровадження козацької педагогіки. Старшокласники  Головятинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, про яких розповіла Цибко Любов,  упорядкували  цілюще  джерело  святого Великомученика Пантелеймона біля Шаєвавої гори с.Гуляй городок. Учнівська молодь Сунківської загальноосвітньої школи I-III ступенів, за повідомленням  Гавриш Валерії, успішно вивчала історію села, звичаї, обряди і традиції. Представник осередку Макіївської загальноосвітньої  школи  І-ІІІ ступенів Кохась Дмитро поділився досвідом роботи над реалізацією проекту «Молодь оберігає пам'ять».  Через виступи проглядався  цілий калейдоскоп цікавих справ, реалізованих протягом року.

    Рада старшокласників активно обговорила план роботи на рік, внесла слушні пропозиції до його змін.  Також відбулися вибори  президента Ради старшокласників, більшістю голосів було обрано ученицю 11 класу Костянтинівської  спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Громову Юлію, її заступником –  учня 11класу Ротмістрівської  загальноосвітньої школи І- ІІІ ступенів Мізіка Михайла.

       

 

          Координатор роботи Ліги старшокласників   Лідія Лисенко


    Гурток Центру дитячої та юнацької творчості «Пішохідний туризм», керівником якого є Михайлова Алла Вікторівна, працює при Тернівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. Під час роботи у відпочинковому таборі вихованці готувалися до заключного етапу  Всеукраїнського конкурсу-змагання «Сокіл» («Джура»). Бажаємо успіху та перемоги!

 


  Робота позашкільників у пришкільних оздоровчих таборах

     Керівники гуртків ЦДЮТ працюють у пришкільних оздоровчих таборах відповідно до складеного зведеного плану роботи. Вони організовують  дитяче дозвілля, роботу гуртків. До послуг учнів вокальні та танцювальні конкурси, флешмоби, ігри та розваги на свіжому повітрі, змагання, походи, екскурсії.

   Найбільш цікавими для дітей було: нанесення аквагриму (керівник гуртка Канюка О.І.), заходи «Ми тепер котики і кішечки» і конкурс на кращий віночок, «Ходити в походи рідним Черкаським краєм з Громовим А. А. – наше хобі».      

 

 

 

 

 


Районне свято до Міжнародного дня захисту дітей «Дитинства дивосвіт»

       У перші червневі дні вся планета відзначає Міжнародний  день захисту дітей. Традиційно  щороку це свято організовує для дітей загальноосвітніх  шкіл Центр дитячої та юнацької  творчості Смілянської районної  ради.  02.06.2016 року до Нижньої  частини міського парку культури (територія Паланки)  прибули учнівські  делегації 12 загальноосвітніх шкіл району для участі в святі.  Присутніх привітали зі святом та побажали щасливого мирного дитинства гості: голова районної ради Грошев Володимир Володимирович, заступник голови районної державної адміністрації з гуманітарних питань Абрамова Людмила Володимирівна, начальник відділу освіти Смілянської районної державної  адміністрації Хроменко Ірина Анатоліївна, помічник народного депутата Верховної ради України Зайва Лідія Романівна.  Шкільні команди  взяли участь у пошуковій  грі-змаганнях «Квест «Дитинства дивосвіт»». Щоб дістатися до місця, де захований скарб,  команди повинні пройти випробування на зупинках квесту «Народна мудрість», «Етнографічна», «Геологічна», «Пісенна», «Флора України», «Славні імена Смілянщини», «Гумористична пантоміма», «Жива клумба». Діти демонстрували свою обізнаність з народною культурою, етнографією, природою України. В цей час кашовари готували кашу на конкурс. Кульмінацією випробувань став пошук скарбу за вказаними азимутами. Коштовний скарб віднайшла команда учнів Сунківської загальноосвітньої школи «Характерники».   Найуспішніше пройшла зупинки квесту та здобула І місце команда «Котигорошко» Балаклеївської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. Є. Гуглі.  Журі визнало  найсмачнішими каші команд «Добродари» Балаклеївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, «Характерники» Сунківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, «Розбійники» Головятинської загальноосвітньої школи. Свято закінчилося підведенням підсумків випробувань, цукерками та морозивом від відділу освіти і хорошим настроєм.

За інформацією ЦДЮТ

 


Фінальний етап Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму

   Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 20.04.2016 № 51-О з 17 по 19 травня 2016 року в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді у м. Києві був проведений фінальний етап Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму. Черкаську область представляли четверо учасників, двоє з яких – вихованці гуртків шкіл Смілянського району.

     І місце в конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських проектів виборола Ткаленко Наталія, вихованка гуртка «Юні екологи - природодослідники» Центру дитячої та юнацької творчості  при Балаклеївській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів імені Є. Гуглі Смілянської районної ради (учениця 8 класу) з роботою: «Порівняльний аналіз ефективності вирощування кролів порід Каліфорнійський, Строкач, Червоний Новозеландський, Білий Новозеландський, Білий Велетень, місцевої породи у домашніх умовах»

   ІІ місце  завоювала Шевченко Анна,  вихованка гуртка «Юний натураліст», учениця 8 класу Санжариської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Смілянської районної ради з роботою: «Вплив високої температури на зміну вмісту вітаміну С в продуктах харчування рослинного походження».

    Переможці конкурсу нагороджені Грамотами Національного еколого-натуралістичного центру та цінними призами від Державного департаменту інтелектуальної власності.

   Центр дитячої та юнацької творчості вітає переможців та їх керівників Сергія Ярославовича Матерацького і Юлію Павлівну Коробову з успіхом та зичить нових досягнень у творчій праці!


   Вихованка гуртка Центру дитячої та юнацької творчості Смілянської районної ради, учениця 9 класу Костянтинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів, Єлизавета Коноваленко за перемогу у Всеукраїнському етапі конкурсу «Дослідницькі та раціоналізаторські  проекти еколого-натуралістичного напряму» була нагороджена путівкою до Державного підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія» (місто Одеса).

    Важко передати ті позитивні емоції, яскраві враження, з якими Ліза повернулася додому. Адже кожен день – це не тільки навчання, а й цікаві конкурси, веселі програми, екскурсії, фестивалі. А ще – нові друзі та нові досягнення, адже Ліза в складі команди стала переможцем у природоохоронному квесті «Зелений фургон» та отримала сертифікат учасника триденного Всеукраїнського форуму юних екологів, що проходив на базі навчально-відпочинкового закладу з 26 по 29 квітня 2016 року.  Тож Ліза переконалася, що кропітка праця має результати та обов’язково винагороджується.

 

За інформацією методиста еколого-натуралістичного відділу Центру дитячої та юнацької творчості Л. Лифар

       


   Участь вихованців ЦДЮТ гуртків художньо-естетичного напрямку  в масових заходах, приурочених  9 Травню

          У День Перемоги над нацизмом у Європі вихованці гуртків ЦДЮТ  «Лідер» при Малостаросільській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів, «Колорит» при Великояблунівській загальноосвітній  школі І-ІІІ ст.,  «Степ ап» при Балаклеївській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів та «Степ ап» і  «Дзеркало» при Костянтинівській спеціалізованій  школі І-ІІІ ступенів,  «Кришталеві нотки» при Носачівській, Мельниківській загальноосвітніх школах прикрасили урочистості у селах Смілянського району танцювальними, вокальними та театральними виступами.

                                                За  інформацією  директора  ЦДЮТ  Т.П.Богатирьової


  28 квітня 2016 року відбулося засідання Ради старшокласників Смілянського району. У засіданні Ради взяли участь лідери учнівського самоврядування Мельниківської, Малостаросільської, Балаклеївської №2, Балаклеївської №3, Плескачівської, Сердюківської, Попівської, Ковалиської загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів; Ташлицької, Носачівської. Ротмістрівської, Макіївської, Березняківської, Голов'ятинської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів та Балаклеївської спеціалізованої школи І-ІІІ ст.№1 ім. Є. Гуглі, Костянтинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів.

     Лідери презентували результати пошукової роботи «Захисник Батьківщини в моїй родині»,під час якої були зібрані біографічні відомості про земляків, учасників АТО, у вигляді презентацій , відеофільмів. Надзвичайно були зворушливими розповіді  Журавльова Антона, учня Ротмістрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ, про перебування рідного дядька, учасника АТО, в полоні у бойовиків, та Рудавського Миколи, учня Балаклеївської загальноосвітньої школи №2, про чоловіка вчительки їхньої школи Галущенко Людмили Андріївни Галущенка Олександра Андрійовича. Відбулася зустріч з учасниками АТО, командиром групи відокремленого підрозділу «Патріот» з визволення заручників Гончаром Олександром Петровичем, та волонтером групи Дячком Олександром Дмитровичем, в ході якої вони розповіли про участь у бойових діях на Сході та волонтерську роботу, якою займаються зараз після демобілізації. Було проведено ділову гру «Коло ідей». Учасники засідання поділилися ідеями та пропозиціями щодо планування роботи Ліги старшокласників на новий навчальний рік.

За інформацією

директора ЦДЮТ  Т. П. Богатирьової


        19 квітня 2016 року керівник гуртка «Кришталевці нотки» Прус Ю.Ю. та вихованець Тригуб Дмитро (учень Мельниківської загальноосвітньої школи ІІ ступенів) взяли участь в урочистому відкритті військових польових зборів з нагоди закінчення одинацятикласниками предмету «Захист Вітчизни», виступили вокальним дуетом перед учасниками заходу.

За інформацією директора ЦДЮТ          Т. П. Богатирьової


     Творча співпраця об’єднує еколого-натуралістичний відділ Центру дитячої та юнацької творчості  та школи району, адже в усіх навчальних закладах діють гуртки еколого-натуралістичного спрямування, керівниками яких є вчителі біології та педагоги-організатори. І хоч робота гуртків проводиться переважно на громадських засадах, результатами її можна пишатися. Вихованці гуртків є щорічними переможцями обласних та Всеукраїнських етапів конкурсів, а Смілянський район – одним із лідерів в Черкаській області.

     Нещодавно перемогу у скарбничку району додала екологічна агітбригада «Едем» ( Головятинької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів), яку вже чотири роки очолює педагог – організатор Марина Чередниченко. Обласний етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу екологічних агітбригад «Земля – наш спільний дім» проводився в Комунальному закладі «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради». Цього року учасники заходу висвітлювали актуальну тему: «Раціональне використання та збереження земельних ресурсів». Агітбригади  - учасниці  продемонстрували високий рівень екологічної культури , відповідальне ставлення до природи свого міста чи села, а відповідно - до долі планети. За результатами презентації екологічної роботи в школі та театралізованого висвітлення теми команда «Едем» виборола ІІІ місце.

       Тож привітаємо Діденко Ольгу, Онищенко Юлію ( 10 клас), Босенко Тетяну (9 клас), Йосипенко Ольгу, Денисенко Анастасію ( 8 клас) та Цибко Любов ( 6 клас) з  перемогою і побажаємо  їм та їхньому керівнику  творчого натхнення і нових здобутків!

 

За інформацією методиста еколого-натуралістичного відділу

Центру дитячої та  юнацької творчості Лідія Лифар


Вихованці ЦДЮТ  серед призерів конкурсу  «Пролісок»

         Весна. Чудова пора року.  Вона несе радість, задоволення від відродження всього живого.  Пробуджується все від зимового сну. Тому символічною є  назва «Пролісок» районного конкурсу дитячої художньої творчості. Саме тут пробуджуються дитячі таланти.

         Близько 300 учасників брали участь у конкурсі  у різних номінаціях: інструменталісти, хореографи, вокалісти, читці-декламатори. Приємно те, що вихованці Центру дитячої та юнацької творчості  Смілянської районної ради танцювальний колектив «Лідер» при Малостаросільській загальноосвітній школі  І-ІІІ ступенів (керівник Сюмак Л. М.) та читець-декламатор, вихованка театрального гуртка ЦДЮТ «Дзеркало» при Костянтинівській спеціалізованій школі  І-ІІІ ступенів (керівник Богатирьова Т. П.) Урсакій Віолетта стали призерами  конкурсу.

        Центр дитячої та юнацької творчості  докладає всіх зусиль, щоб були вчасно помічені юні обдарування, плекає їх, як той пролісок напровесні.

          За інформацією директора ЦДЮТ          Т. П. Богатирьової

 


     УЧНІВСЬКА МОЛОДЬ СМІЛЯНЩИНИ – ДОСЛІДНИКИ ДЕРЖАВОТВОРЧИХ ПРОЦЕСІВ В УКРАЇНІ

Тільки тим історія належить,

Хто сьогодні бореться й живе

В. Симоненко

           25-26  березня 2016 року на базі Черкаського обласного Центру  роботи з обдарованими дітьми  відбулася Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття». Смілянщину на ній представляли Гурська Діана (вихованка гуртка «Історик-дослідник» Центру дитячої та юнацької творчості Смілянської районної ради, учениця 11 класу Костянтинівської спеціалізованої школи I-III ступенів,  керівник  Гуртова Є. В.) та Громова Юлія (вихованка гуртка «Берест» ЦДЮТ Смілянської районної ради, учениця 9 класу Костянтинівської спеціалізованої школи I-III ступенів,  керівник  Громовий А. А.).  Після урочистого відкриття конференції, пленарного засідання, на якому виступали такі знані дослідники-краєзнавці,  як Омельченко Д. Г.(директор Всеукраїнського центру туризму і краєзнавства), Корновенко С. В., Кірєєва В. О. та Присяжнюк Ю. П. (викладачі ЧНУ ім. Б. Хмельницького).  Вихованки гуртків  працювали в окремих секціях, захищаючи свої наукові роботи. Гурська Діана – у секції «Культура як духовна складова пошуку шляхів самоідентифікації українського народу, становлення та розвиток державності на українських землях: зміст, форми та засоби духовної і матеріальної культури». На розгляд наукової спільноти вона представила роботу на тему: «Українська еліта Гетьманщини кінця XVII – початку  XVIII століття як суб’єкти державотворення». Громова Юлія була активною учасницею роботи секції «Державотворчі процеси на території сучасної України від найдавніших часів до наших днів. Особливості боротьби українців проти поневолення і національно-визвольні рухи». Вона презентувала наукову роботу на тему: «Національно-визвольний рух на Черкащині в 40-50 роках  XX століття». Учасники та їх наукові керівники були нагороджені грамотами за активну участь у роботі Всеукраїнської конференції, набули досвіду спілкування з молодими дослідниками з різних регіонів України.

 За інформацією

Керівника гуртка «Історик-дослідник» ЦДЮТ                

Євгенії Гуртової


Конкурс читців-декламаторів на батьківщині Т.Шевченка

       У день поезії 21 березня  в національному заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка»відбувся конкурс читців-декламаторів поезій Великого Кобзаря.

        Приємно те, що в цьому році на конкурс були запрошені  й представники Смілянського району, переможці районного етапу   Громова Юлія та Гурська Діана, вихованки театрального гуртка «Дзеркало» Центру дитячої та юнацької творчості, учениці Костянтинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів. Серед вісімнадцяти представників області, які демонстрували виконавчу майстерність художнього слова, наші вихованки зайняли чільне місце серед найкращих декламаторів області.

         Атмосферу урочистості і важливості заходу було відчутно скрізь: і в музеї-заповіднику, де гості змогли доторкнутися серцем до землі, що народила генія української націїї і  де минуло його дитинство,  і під час самого конкурсу. Адже в журі були представники творчої еліти столиці.

      Микола Павлович Лисенко – Голова Шевченківської філії Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду Т.Г.Шевченка, праправнук Т.Г.Шевченка по брату Йосипу.Автор книги «Коріння Шевченкового роду». Голова журі.

      Сергій Миколайович Ткаченко – поет, член Національної спілки письменників України.

     Людмила Михайлівна Шевченко – Генеральний директор Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка», Заслужений працівник культури України.

      Петро Фадійович Панчук – Народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, актор театру та кіно, режисер, актор Національного академічного драматичного театру ім.І.Франка.

      Олексій Анатолійович Паламаренко – Заслужений артист України, актор Національного академічного драматичного театру ім.І.Франка.

       Корисним та повчальним для учасників конкурсу виявився майстер-клас, продемонстрований акторами столичного театру. Кульмінацією зустрічі стало нагородження переможців у національному заповіднику нащадком Тараса Шевченка з автографами, підписами та побажаннями членів журі.

       Море позитивних емоцій, піднесений настрій та повчальний досвід – все це запам’ятається надовго. Безперечно, такі події випромінюють українське буття, український світогляд, українську ментальність.

 

За інформацією

Директора ЦДЮТ Таїси Богатирьової

 


              «Молодь обирає здоров'я»

       Здоров'я –  найвагоміша цінність людини. Справа кожного - зберегти його, а  пропаганда здорового способу життя й виховання фізично, духовно й соціально здорового суспільства - це завдання загальнодержавне.

       Саме здорова й самосвідома молодь має стати тією рушійною силою, яка покаже й доведе всій країні необхідність й актуальність збереження здоров'я нації. 22 березня на базі Костянтинівської спеціалізованої школи пройшов районний етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу літературно-музичних, художньо-спортивних міні-композицій «Молодь обирає здоров'я», мета якого утверджувати та пропагувати здоровий  спосіб життя, запобігати негативним проявам серед дітей і молоді, виявлення та підтримка талановитих підлітків.  Учасники фестивалю мали можливість поділитися досвідом просвітницької роботи з профілактики негативних проявів серед молоді, продемонструвавши власні вокальні, хореографічні, мистецькі та спортивні таланти. Цього року в фестивалі взяли участь представники осередків районної Ліги старшокласників 12 загальноосвітніх шкіл району. Програмою фестивалю було передбачено конкурс літературно-музичних міні-композицій. Приємно, що кожного року зростає майстерність і відповідальність учнівських та педагогічних колективів за якість підготовлених виступів. Головні теми, які порушили в своїх виступах підлітки, - здоровий спосіб життя, вибір вірних життєвих орієнтирів,  спорт. Журі було приємно відмітити високий рівень майстерності виступів команд-учасниць, але й важко визначити переможців. Оцінювалися оригінальність, динаміка та енергійність виступу, високий артистизм дітей. Серед команд загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів перемогу розділили команда «Дівчата» Великояблунівської ЗОШ І-ІІІ ст. та команда «Дюрасел» Ротмістрівської ЗОШ І-ІІІ ст.. ІІ місце журі присудило командам «Екстрім» Балаклеївської СШ І-ІІІ ст.№1 ім. Є. Гуглі, «Енергія» Тернівської ЗОШ І-ІІІ ст., «Вітамінки» Голов'ятинської ЗОШ І-ІІІ ст.. ІІІ місце зайняли команди «Ісмайлайв» Сунківської ЗОШ І-ІІІ ст., «Майбутнє нації» Костянтинівської СШ І-ІІІ ст., «Експромт» Березняківської ЗОШ І-ІІІ ст.. Серед команд загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів І місце виборола команда «Надія» Балаклеївської ЗОШ І-ІІ ст.№2, ІІ місце у команди «Енергія» Теклинської ЗОШ І-ІІ ст., ІІІ місце здобули команди «Шанс» Ковалиської ЗОШ І-ІІ ст. та «Здоровий квартал» Балаклеївської ЗОШ І-ІІ ст. №3.

      Хочеться побажати організаторам та учасникам фестивалю, щоб пропаганда здорового способу життя була дієвою і результативною, натхнення їм і творчості.

За інформацією

методиста ЦДЮТ Лідії Лисенко


 Живе слово Кобзаря

     На початку березня українська  нація вшановує пам'ять  Великого генія Тараса Шевченка, відомого цілому світу захисника свого народу, державотворця. За словами О.Гончара  «Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас. Він – як сама душа нашого народу, правдива і щира… Поезія його розлита повсюдно, вона в наших краєвидах і в наших піснях, у глибинних, найзаповітніших помислах кожного, чий дух здатен pозвиватись».

       За ініціативи сектора у справах  сім'ї, молоді і спорту Смілянської РДА, та активного сприяння колективу працівників Центру дитячої та юнацької творчості та участі їх вихованців, педколективу Костянтинівської спеціалізованої школи 11 березня 2016 року відбувся районний конкурс читців поезій великого Кобзаря «Слово вічне, слово невмируще!». Його поезії звучали пристрасно, живо для присутніх у залі, будили глибині почуття, заставляли проникнути в Шевченкову душу. Вони, як ніколи, актуальні і сьогодні.  Діти  своїми власними поезіями підкреслили, що боротьба України за незалежність продовжується і сьогодні. Події війни на Сході України були домінуючою темою авторських дитячих поезій.

       Журі було надзвичайно складно визначити переможців. Та за його рішенням ними стали учасники гуртка Центру дитячої та юнацької творчості «Дзеркало» (керівник Богатирьова Т.П.):

  • у віковій категорії 7-11 років за краще виконання твору Т.Г. Шевченка І місце виборола Урсакій Віолетта, ІІ – Голубець Марічка, ІІІ – Панчук Владислав;
  • у віковій категорії 12-17 років за краще виконання твору Т.Г. Шевченка І місце -  Громова Юлія, ІІ – Гурська Діана, ІІІ місце -  Доброштан Аліна.
  • у номінації на «кращий власний твір на вільну тематику» переможцем стала Яшник  Вероніка, ІІ місце у Мачульської Валерії, ІІІ місце посіла Оразмурадова Любов.
  • у номінації на «кращий власний твір національно-патріотичної тематики» перемогла  Мальована Галина, ІІ місце -  Афанасенко Іван, ІІІ місце -  Коваленко Анна.

     Приз «глядацьких симпатій» отримали Вільчик Олександра, Нікітченко Вероніка, Федорець Ангеліна, Соловйов Віталій, Рудавський Микола, Бабінцева Анастасія, Холодняк Анастасія, Узкова Владислава.

        Приємно усвідомлювати, що весь світ став прислухатися до мови Т.Шевченка, а на Вкраїні вірші приймали як благовісне, пророче слово.

За інформацією

методиста ЦДЮТ Лідії Лисенко


     03.03.2016 року у сесійній залі міськвиконкому відбулися  урочистості,  організовані  заступником голови районної державної  адміністрації Абрамовою Л.В.,  де вітали жінок з прийдешнім святом 8 Березня  чоловіки райдержадміністрації, працівники районного Будинку культури, вихованці Центру дитячої та юнацької творчості  Смілянської районної  ради.

 

 

 

 


Пам'яті Небесної сотні

      23 лютого в актовій залі  Костянтинівської  спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів відбулося вшанування пам'яті героїв Небесної сотні. Вихованці театрального колективу  Центру дитячої та юнацької творчості «Дзеркало» (кер. Богатирьова Т. П.) сценічним дійством відтворили події Майдану 2014 року, змусили присутніх знову пережити напругу революції гідності, гіркоту втрати найкращих синів і дочок України за краще майбутнє.

      На заході були присутні заступник голови райдержадміністрації  Абрамова Л.В., волонтери, учасники подій на Майдані, учасники АТО, мама героя Небесної сотні Юрія Пасхаліна, Тетяна Григорівна, поетеса Смілянщини Тетяна Шугар-Благодарна, яка присвятила свою поезію герою-земляку.

За інформацією

Центру дитячої та юнацької творчості

 

 

 

 


      Люби і знай свій край

     Керівники  гуртків  декоративно-ужиткового  мистецтва  Центру дитячої  та  юнацької творчості  (Канюка О.І., Олійник Т.М., Гончаренко А.М., Сидоренко І.Ф.) та їх вихованці  підготували роботи для участі в обласному етапі  конкурсу  декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва  «Люби і знай свій край», який відбудеться з 19 по 26 лютого 2016 року.

За інформацією

Центру дитячої та юнацької творчості

 

 

    


     Всеукраїнський конкурс раціоналізаторських і  винахідницьких проектів еколого-натуралістичного напряму

    Відповідно до плану масових заходів з учнівською та студентською молоддю з 9 по 11 лютого 2016 року на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України  в Києві проходив фінальний  етап  Всеукраїнського конкурсу раціоналізаторських і  винахідницьких проектів еколого-натуралістичного напряму.

      На конкурсі Черкащину представляла

   Коноваленко Єлизавета, учениця 9 класу Костянтинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради, вихованка Смілянського районного центру дитячої та юнацької творчості, яка виборола перемогу (ІІІ місце) в секції «Біологія». Тема роботи: «Агротехніка вирощування штамбових троянд в умовах приватного господарства Смілянського району Черкаської області».

  Переможців конкурсу нагородили Грамотами    Національного еколого – натуралістичного центру та цінними подарунками.

      За програмою заходу для учасників конкурсу була організована зустріч із вченими, членами української експедиції в Антарктиду. Конкурсанти стали активними учасниками акція «Подарунок воїну» - виготовили та відправили  сувеніри - вітання для учасників АТО на сході України.

 

 

 

 

 

За інформацією

методиста еколого-натуралістичного відділу

Центру дитячої та юнацької творчості Лідії Лифар


Творчі звіти вихованців ЦДЮТ за І семестр

     Колектив вихованців «гуртка  «Сюрприз» (кер. Канюка О.І.) прозвітували про свою роботу виставками для шкільних колективів, виготовили роботу на обласні  конкурси «Новорічний сувенір», «Космічні фантазії», «Знай люби свій край», прикрасили виготовленими власноруч підсніжниками декорації   до казки «Дванадцять місяців».

 

 

 

 

     Вихованці гуртка «Чарівна нитка» (кер. Гончаренко А.М.) брали участь в обласній   виставці «Новорічний сувенір», «Космічні фантазії», організували підсумкову виставку готових виробів для колективу Балаклеївської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №1 ім. Є Гуглі. 25.12.2015 року.

 

     До «Святого Миколая»  вихованці театру слова «Дзеркало»  (кер. Богатирьова Т.П.) підготували театралізоване дійство.

    Вихованцями гуртка «Палітра» (кер. Прус Ю.Ю.) організовано конкурс-виставку, кращі роботи відібрані на обласні виставки  «Космічні фантазії», «Знай, люби свій рідний край».

     Учасники вокального колективу «Кришталеві нотки»  (кер. Прус Ю.Ю.) виступали з вокальними номерами на Новорічних святах.

    Вихованці танцювального колективу  «Лідер» при Малостаросільській  ЗОШ І-ІІІ ст. (кер. Сюмак Л. М.) підготували на свято Святого Миколая та до Новорічних свят танцювальні номери «Гномики», «Ритми вітру», «Матроський», «Ковбойський». Танцювальний майстер-клас провели вихованці гуртка «Степ ап» (кер. РєпінаК. В.) в Костянтинівській спеціалізованій школі І-ІІІ ст., представили концертні номери «Черепашки», «Танець піратів», «Танець зірочок» на шкільному святі в Балаклеївській ЗОШ І-ІІ ст. №2 та в дитячому садочку.

    Виступи колективу спортивно-бального танцю «Колорит» при Великояблунівській ЗОШ І-ІІІ ст. та Попівській ЗОШ І-ІІ ст. (кер. Букіна К.В.) були представлені такими танцювальними номерами: «Новорічний вальс», танець-жарт «Круто», «Танго», «Перлина-Україна».

 


           Миколая ми віншуємо

     Відроджуючи народні традиції, вихованці театрального та хореографічних  гуртків ЦДЮТ Смілянського району  підготували  та провели 18 грудня районне свято «Миколая ми віншуємо».

     У святковій залі стояла красуня-ялинка. Цього року вона особлива,  бо прикрашали її іграшки-саморобки, виготовлені учнями загальноосвітніх шкіл за ініціативи  районної Ліги старшокласників.

   Маленькі актори та керівник гуртка «Дзеркало» (кер. Таїса Богатирьова) допомогли  присутнім поринути у світ зимової казки з веселими персонажами: Лисичкою та Бісиком, Янголятками, Зіронькою, Мавпочкою та Святим Миколаєм. Вітання та дійства акторів були доповнені танцювальними номерами гномиків, циган у виконанні танцювальних колективів «Лідер», «Зорепад» (кер. Людмила Сюмак) та сучасним українським танцем у виконанні Ілони Ліщенко. На дітей чекала не  лише розважально-конкурсна програма, а й цікаве знайомство з Святим Миколаєм, який обдаровує лише чемних, вихованих, добрих, слухняних дітей.  Та на святі інших і не було.  Учасниками  дійства були учні початкової школи Костянтинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ст., діти з особливими потребами та  учасників АТО, яким Миколай вручив подарунки.  Допомогли  створити святковий настрій заступник голови Смілянської райдержадміністрації   Людмила Абрамова, працівники Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, педколектив Центру дитячої та юнацької творчості.

     У кожному маленькому серденьку тепер живе надія, що саме в ніч на 19 грудня Святий Миколай принесе і покладе під подушку дарунок-дитячу мрію.

Методист  ЦДЮТ Лідія Лисенко


Організація дозвілля працівниками ЦДЮТ під час зимових канікул

     Керівники гуртків-хореографи (Рєпіна К.В.) організовували веселі дискотеки, танцювальні батли, масові танцювальні ігри для вихованців.

 

 

 

    Юні фотоаматори (кер. Савельєв М.В.) зафотографували зимові пейзажі.

 

 

 

Розважалися на свіжому повітрі вихованці спортивно-туристського гуртка  «Пішохідний туризм» при Тернівській ЗОШ І-ІІІ ст. (кер. Михайлова А.В.).

 

 

     Спільну екскурсію до музею народної іграшки в м. Київ провели вихованців гуртка   «Іграшка»    (кер. Олійник Т.М.) та учнів Теклинської ЗОШ І-ІІ ст. Працівники музею показали майстер-клас виготовлення іграшки  з соломи.

 

     Вихованці гуртка «Кришталеві нотки» (кер. Прус Ю.Ю.) вітали жителів с.Носачеве з Різдвяними святами колядками та щедрівками.