20700 Черкаська обл., м.Сміла, вул.Незалежності 37, т. 4-10-52
e-mail: rvosmila@gmail.com

Головне меню

Тернівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради Черкаської області
 Черкаська область, Смілянський район, с.Тернівка, вул. Шевченка, 3,

Телефон (04733) 9-02-12, http://teren.co.ua

 
   
 

 

 

 

 

 

Директор: Шулежко Анатолій Васильович.

     У 1861 році в Тернівці на кошти графа Бобринського була створена двокласна церковно-приходська школа Смілянського повіту, Київської губернії.

     З 1873 до 1887 року школа існувала як чотирикласна. У 1902 році на кошти тернівчан побудована нова цегляна будівля, школа стала - семирічкою, в якій навчалися діти з п’яти навколишніх сіл. У 1941 навчальному році в школі вперше був випуск учнів 10 класу. Триповерхове приміщення сучасної школи на 460 місць збудоване у 1980 році.

     У школі навчались Герой Радянського Союзу Артеменко І.Т.; відомий художник-кераміст Порожняк Т.М.; професор, доктор філософських наук Європейського університету – Лахно А.І., професор, доктор медичних наук Одеського медичного університету – Шаповал М.В., кандидати медичних наук – Клименко Ж.Б., Сидоренко П.І. понад сорок років очолювала педагогічний колектив Дардан Т.П., Заслужений працівник освіти України.

     Нині в школі навчається 112 учнів, працює 22 вчителі, із них:

  • 5 мають кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії»;
  • 8 - «спеціаліст першої категорії»;
  • 1 - «спеціаліст другої категорії»;
  • 8 - спеціалістів;
  • 1 вчитель має педагогічне звання «учитель-методист»;
  • 4 вчителі мають педагогічне звання «старший вчитель».

     Школа працює над проблемою «Втілення козацької педагогіки в навчально-виховний процес сільської школи з певним корективом на сьогодні і завтра, на сучасне і майбутнє української нації». Створено виховну систему «Бути людиною – бути лицарем», запроваджено самоврядування, діє дитяча організація ГАРТ «Терен».

     Школа є опорним навчальним закладом з військово-патріотичного виховання в Черкаській області.

     В Тернівській ЗОШ обладнано: 2 комп’ютерні класи (23 комп’ютери), 4 класні кімнати початкових класів, 14 навчальних кабінетів. До послуг учнів комбінована майстерня, бібліотека, спортивний та актовий зали, медичний кабінет, їдальня, стрілецький тир, музейний комплекс, до якого входять 5 музеїв: краєзнавчий, історії освіти, Бойової Слави, музей воїнів-інтернаціоналістів Смілянщини та музей козацтва.

    У школі створено козацький рій «Терен» - призер Всеукраїнської патріотичної  військово-спортивної гри «Сокіл» («Джура»).